Põlva Cupi teise kohaga lõpetanud Põlva Serviti meeskond. Foto: Helin Potter

Pühapäeval lõppes Mesikäpa hallis toimunud rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2018. Finaalis alistas Peterburi HC Neva 26:18 (17:11) Põlva Serviti. Venemaa tippklubi võitis Põlva Cupi juba neljandat aastat järjest. Teise Eesti meeskonnana osalenud Põlva Coop sai kaheksanda koha.

Juubeliturniiri ehk 10. Põlva Cupi finaalis kohtusid samad klubid, kes mullugi kui Serviti Nevale vaid ühe väravaga kaotas. Sel korral alustasid põlvalased hästi, juhtisid 3:1 ja veel ka 5:4, kuid poolaja keskel tegi Piiteri meeskond 6:0 vahespurdi ning võitis poolaja kindlalt 17:11.

Teine pooltund jäi uskumatult väravatevaeseks, oli isegi kuueminutiline periood, kus kumbki tiim ei suutnud vastaste võrku palli saata. Serviti oli suurtes raskustes karistusvisetega, mängu lõpuks realiseeriti neid vaid kaks kuuest. Neva sai 26:18 võidu, kodumeeskonna poolel tabasid Hendrik Varul, Henri Hiiend ja Henri Sillaste neli korda.

„Alustasime korralikult, aga mingil hetkel kadus mängudistsipliin,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting. „Pallikaotusi kogunes hulgi ja ehkki olime kokku leppinud, et hoiame mängutempo all, siis lasime vastased jooksma. Nad rebisid vahe sisse ja väiksemaks meil seda eriti mängida ei õnnestunud.”

Musting tunnistas, et Peterburi suunal teekonda alustanud võidukarikas läks õigesse kohta: „Neljas mäng kolme päeva sees oli meile natuke liiast. Eriti just suurematel ja tugevamatel meestel jäi jõudu ning värskust väheks. Samas oli turniir järgmise nädala eurosarjamängu silmas pidades väga kasulik.”

Teine Eesti tiim, Põlva Coop lõpetas turniiri võiduta, jäädes 7.-8. koha mängus selgelt 14:34 (8:20) alla Siuntio IF-ile. Otto Karl Kont viskas Coopi parimana neli väravat. „Väga kõikuv oli poiste mäng, raskelt tuli esimene ja viimane mäng, ent samas Klaipeda Dragunase vastu mängiti 45 minutit kui võrdne võrdsega. Igal juhul oli turniir meeskonnale vajalik enne Eesti liiga algust,” sõnas Coopigi juhendav Musting.

Mängus 5.-6. kohale alistas Dragunas Riia Celtnieksi 35:34 (18:16). Pronksimängus läks vaja karistusviskeid, mille järel Minski SKA sai jagu Karjaa BK-46-st 35:34 (18:11, 32:32). Põlva Cup 2018 lõplik paremusjärjestus: 1. Peterburi HC Neva (Venemaa), 2. Põlva Serviti, 3. Minski SKA (Valgevene), 4. Karjaa BK-46 (Soome), 5. Klaipeda Dragunas (Leedu), 6. Riia Celtnieks (Läti), 7. Siuntio IF (Soome), 8. Põlva Coop.