Klaipeda Dragunas pani pidurid Põlva Serviti võiduseeriale. Palliga viis väravat visanud Carl-Eric Uibo. Foto: Helin Potter/ EKL arhiiv

Nädalavahetus käsipalli Balti liigas algas Eesti klubidele nukralt. Seni täisedu omanud Põlva Serviti jäi võõrsil alla Klaipeda HC Dragunasele 30:32 (18:15) ning SK Tapa kaotas kodusaalis Vilniuse VHC Šviesale 24:38 (10:20).

Klaipedas alustas Serviti kohtumist rabedalt. Esimese viie minutiga teeniti kolm kaheminutilist karistust, Dragunas viskas kolm vastuseta väravat ja 12. minutiks juhtis valitsev Balti liiga tšempion juba 8:3.

Hiljuti Soomes ka Eesti koondise mänge vilistanud Leedu kohtunikepaar ei hellitanud karistustega ka kodumeeskonda. Dragunas jäi neljakesi ning Serviti kasutas olukorra ära. Kaks väravat Henri Sillastelt ja üks Tõnis Kaselt ning 17. minutil oldi taga 8:10.

Peagi tegid külalised kümneminutilise perioodi jooksul veel 8:2 vahespurdi, mille jooksul Eston Varusk tõrjus suurepäraselt ning rünnakul lahendati peaaegu kõik olukorrad väravaga. Poolajavileks juhtis Serviti 18:15, aga teine pooltund algas kui esimese koopia. Dragunas viskas kolm väravat järjest ja Serviti jäi vähemusse.

Pidurdamatusse hoogu sattus vastaste 19-aastane mängujuht Tomas Drakšas, kes viis kodumeeskonna 21:20 juhtima. 43. minutil aitas Carl-Eric Uibo tabamus põlvalased uuesti kahega juhtima, kuid seitse minutit hiljem oli sama edu Dragunasel – 26:24. Kahe järjekordse Drakšase värava abil said leedukad 55. minutil 29:25 ette.

Viimased minutid võitles Serviti küll korralikult ja kahel korral vähendati kaotusnumbrid minimaalse vaheni, ent Dragunas sai 32:30 võidu. Põlvalaste kasuks viskas Sillaste kaheksa, Uibo viis ja Hendrik Varul neli väravat. Üleplatsimehena jäi Drakšase arvele 11 tabamust.

Tapal oli võõrustajal võimalus korrata mulluse hooaja suurüllatust, mil Leedu meister Vilniuse VHC Šviesa kodusaalis alistati. Külalised haarasid siiski ohjad kohe mängu alguses, juhtisid paari väravaga ja 16. minutil said juba 10:5 ette. Tabamus Vahur Oolupilt ja kaks väravat Marcus Rättelilt tõid tapalased vaid kahe värava kaugusele – 10:8.

Leedukad rebisid uuesti eest ja Tapa ei suutnud avapoolaja viimase seitsme minutiga väravatki saada ning nii võitis Šviesa poolaja 20:10. Tapa kümneminutilise väravapõua lõpetas küll 33. minutil Artur Morgenson, aga peagi kärises vahe jälle.

Šviesa tüüris kohtumise kindla võiduni tulemusega 38:24 ning vähendas liigatabelis vahe liiderduo Serviti ja Viljandi HC-ga kolme punkti peale. Tapa kasuks viskas Oolup seitse, Rättel kuus ja Marten Saar kolm väravat, leedukate parimana tabas Tadas Rasakevičius kümme korda.

„Peamine märksõna on ilmselt kvaliteedivahe. Vastaste liidrid tegid oma töö ära, meie omad vaid poolikult. Kui kümme minutit hoiti kokkulepitud mänguskeemist kinni, siis edasi enam mitte ja sellise kvaliteediga meeskonna nagu Šviesa vastu ei saa barbarite hordina mängida,” kirjeldas Tapa peatreener Elmu Koppelmann sündmusi värvikalt.

„Eks ole teisi märksõnu ka, näiteks realiseerimine, väravavahtide klassivahe ning ehkki see ei otsustanud mingil juhul mängusaatust, siis ka Läti kohtunike arusaamatud otsused,” tunnistas Koppelmann, kelle hoolealustest nägid Aleksandr Oganezov ja poeg Mihkel täna ka punast kaarti.