Teisipäeva õhtul alustati käsipalli Eesti karikavõistluste veerandfinaalidega, kus kaheksa meeskonda üritavad kahe mängu kokkuvõttes end murda detsembri esimestel päevadel Põlvas toimuvale nelja tiimi finaalturniirile. Avamängus oli karikakaitsja Põlva Serviti kodusaalis kindlalt 41:15 (19:6) üle Viljandi Spordikoolist.

Serviti peatreener Kalmer Musting tegi esiliigaliidri vastu lahenduse, kus jättis koosseisust välja enamiku kogenud palluritest. Nii said puhkepäeva Eston Varusk, Henri Sillaste, Kristjan Muuga, Siivo Sokk ja Indrek Neeme. Kui kolme minutiga saadi 3:0 ja 14 minutiga 9:3 eduseis, siis tundus, et otsus õigustas end.

Marko Koks kasutas minutilist vaheaega, kuid võõrustajad viskasid seejärel kolm vastuseta väravat ning Viljandi Spordikooli peatreener pidi noored mulgid uuesti mõttepausiks kokku kutsuma. Kuidagi ei saadud kinni Serviti paremäärt Sander Sarapuud, kes oli seisul 12:3 visanud juba viis väravat.

Kahekohaliseks kasvas vahe pärast Raiko Rudissaare väravat 23. minutil ning vaheajaks juhtis Serviti 19:6. Teisel poolajal võtsid Sarapuult skooritegemisraskuse üle Rudissaar ja Stanislav Holodjuk, kuid vahe püsis mingi aja suhteliselt soliidsena ehk seisul 24:11 võttis Musting mõttepausi.

Siis tulistas Holodjuk kolm väravat järjest ja seisult 27:12 ei saanud Viljandi noored koguni 14 minuti jooksul kordagi palli vastaste võrku. Lõppskooriks kujunes 41:15 ja järgmisel kolmapäeval toimuvaks kordusmänguks ei jäänud spordikooli poistele just palju lootust. Holodjuk ja Rudissaar viskasid Serviti kasuks kaheksa ning Sarapuu seitse väravat. Kaotajate poolel olid täpsemad Aleksander Pertelson kuue ja Hendrik Koks kolme tabamusega.