põlva spordikool

Meeste Eesti karikavõistlustel käsipallis jätkuvad kaheksandikfinaalide avakohtumised. Reede õhtul alistas kahe esiliigaklubi tasavägises heitluses Põlva/Arcwood võõrsil HC Tallinn 2 28:24 (14:12) ning veerandfinaalipääseja jääb korduskohtumise otsustada.

Kalevi spordihallis võis eeldada pingelist kohtumist, sest kui viimati vastamisi oldi ehk kevadisel esiliiga finaalturniiril, siis said pealinlased Põlva/Arcwoodist poolfinaalis ühe väravaga jagu. Uue hooaja eel täiendasid mõlemad ridu, ühe näitena olid reedel vastaspoolel mullu veel ühiselt HC Viimsi/Tööriistamarketi vankrit vedanud Tarmo Ulla ja Mihkel Tamm.

Kohtumise algus kuulus põlvalastele, asuti 4:1 juhtima ja kui 10. minutiks oli külaliste edu 7:2, siis kasutas Tallinn 2 peatreener Ahmed Porkveli minutilist mõttepausi. Vahe küll korraks vähenes, kuid kümme minutit hiljem oli ikkagi 6:11. Nüüd algatas Ulla täpne karistusvise Tallinna 5:0 vahespurdi ning Andreas Kommeri väravatest jõuti kahel korral viigini.

Poolaja lõpetuseks tabas Tamm juba viiendat korda ja Cristofer Jostov lisas veel ühe värava ning Põlva/Arcwood juhtis 14:12. Teise pooltunni algul jõudis Tallinn neljal korral viigini, ent ei pääsenud kordagi juhtima. Siis sattus Põlva poolel heasse hoogu mullu esiliigas TÜ värvides 115 väravat visanud Margo Piksööt, väravaid tuli ka eks-koondislastelt Raido Peedomaalt ja Olari Paumetsalt.

Põlva/Arcwood pääses 46. minutil 23:19 juhtima, ent jälle tulid võõrustajad ühe värava kaugusele. Tasavägise kohtumise lõpp kuulus nagu alguski külalistele, kes said 28:24 võidu. Tamm viskas võitjate kasuks seitse, Piksööt kuus ja Peedomaa viis väravat. Tallinna poolel jäi Kommeri arvele viis ning Palle Viilu ja Kaupo Märjamaa nimele neli tabamust.

Kordusmäng toimub kahe nädala pärast Põlvas. Kaheksandikfinaalide avakohtumistest on pidamata veel vaid üks mäng ning see toimub pühapäeval kui kell 18 lähevad Kristiine spordihoones vastamisi samuti kaks esiliigaklubi – Tallinna Oskar ja Tartu Ülikool.