Eesti meeste meistriliigas lõppes neljapäeval põhiturniir. Viimastes mängudes üllatusi ei sündinud – liider HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas võõrsil HC Viimsi/Tööriistamarketi 33:24 (18:13) ning HC Tallinn oli samuti võõrsil 34:26 (17:16) üle Põlva Coopist.

Viimastel kuudel heasse hoogu sattunud Viimsil puudusid võtmemängijad Aleksander Oganezov ja Rail Ageni, ent liigaliidri vastu alustati hästi. 2:1 eduseis muutus küll 2:4-ks, ent 11. minutiks võideldi jälle välja viik, kui Andre Sild tegi 5:5. Kehra poolel vastas Janar Mägi kahe tabamusega ning peagi olid külalised 9:5 ees.

Vahe kasvas 23. minutiks juba kuueväravaliseks, kuid kehralased teenisid mitu eemaldamist, Mihkel Vaher aga realiseeris karistusviskeid hästi. Väiksemaks kui neli väravat vahet siiski ei saadud ja kehralase Tanel Vilksi tabamus seadis poolajaks tabloole numbrid 13:18 kodumeeskonna poolt vaadatuna.

Teise pooltunni algul kasvas Kehra edu seitsmele, ent Viimsi jätkas võitlust ning Vaheri ja Martin Adamsoni väravate abil tuli 39. minutil 22:18. Alati kui võõrustajad said lähemale, tundus tulistavat Mägi, lisaks hakkas Kehra joonel hästi leidma vigastusest paranenud Anton Borovskit ja 44. minutil juhiti 28:20.

Viimane veerandtund erilisi muutusi ei toonud ning Kehra sai 33:24 võidu. Mägi tabas kaheksa, Borovski, Andrei Vahnovitš ja David Mamporia viis korda. Viimsi poolel jäi Vaheri arvele samuti kaheksa väravat, Adamson, Sild ja Kert Liinat lisasid kolm tabamust.

Avaringis võõrsil karikavõitja HC Tallinnale vaid 31:33 alla jäänud Põlva Coop läks koduses Mesikäpa hallis 2:0 juhtima, kuid pealinlased vastasid kolme väravaga. 14. minuti ja viigiseisuni 8:8 arenes väga tasavägine heitlus, siis tegi Tallinn 5:1 vahespurdi ja Markus Viitkari täpse karistusviske järel juhiti 13:9.

Coop aga vastas järgmise viie minuti jooksul sarnase spurdiga ning Tõnu Jõksi tabamuse järel oli tablool jälle viik 14:14. Lõpuminutitel said külalised uuesti kahe väravaga ette, kuniks Jõks vähendas pausile minnes seisu 16:17 peale. Platsile naastes Tõnis Kase viigistas, ent siis kaldus kohtumine täielikult Tallinna kontrolli alla.

Pidurdamatusse hoogu sattus Robin Oberg, väravaid tuli mujaltki ning teise pooltunni esimesed kümme minutit kuulusid pealinlastele seisuga 8:2! Tallinn ei peatunud, Viitkar ja Rauno Aus kasvatasid eduseisu veelgi ja 43. minutil kirjutati vahe juba kahekohalise numbriga, 28:18.

Vahe kõikus 8 ja 11 vahel kohtumise lõpuni ning HC Tallinna võit tuli tulemusega 34:26. Oberg ja Viitkar viskasid kaheksa ning Uku-Tanel Laast viis väravat võitjate poolel, Kase arvele jäi kaheksa ning Jõksile seitse tabamust Coopi ridades.

Meistriliiga kaheksa meeskonda jagunevad nüüd vaheturniiriks kahte nelikusse, kõik kogutud punktid ja väravad võetakse kaasa. Pärast kaheringilist turniiri saavad tugevamast nelikust kaks esimest otse poolfinaali, kolmas-neljas kohtuvad veerandfinaalides nõrgema neliku kahe paremaga. Mängud jätkuvad kahe nädala pärast, täpsem ajakava selgub lähipäevil.

Meistriliiga põhiturniiri lõplik tabeliseis:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 94, Sergei Rodjukov (Viljandi) – 84, Tõnis Kase (Coop) – 81, Markus Viitkar – 75, Robin Oberg (mõl. Tallinn) – 72, Janar Mägi (Kehra) – 71, Mathias Rebane (Coop/Serviti) – 70, Andrei Hapal (Viljandi) – 68 väravat.