Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Martin Noodla juhendatav tütarlaste U18 koondis treeninglaagris Põlvas. Foto: Eesti Käsipalliliit

Kuigi Eesti meeste ja naiste rahvuskoondistel tänase seisuga ametlikke mänge enne sügist ees pole, ootab käsipalli noortekoondiseid tihe võistlussuvi. Kaks noormeeste ja kaks neidude koondist osalevad kolme kuu jooksul erinevatel EM-turniiridel. Koondisesuve avavad kuni 18-aastased neiud juba mai lõpus Bosnia ja Hertsegoviinas.

Martin Noodla juhendatav 2000. aastal ja hiljem sündinud neidude koondis valmistub tõsiselt turniiriks, mis kannab nime IHF/EHF Women’s Challenge Trophy. Kaheksa naiskonda on jagatud kahte alagruppi ja Tuzlas toimuva võistluse A-grupis on Eesti vastasteks Belgia, Küpros ja Moldova. Avamäng peetakse 29. mail, mil Eesti kohtub Belgiaga. B-alagruppi kuuluvad korraldajamaa, Suurbritannia, Luksemburg ja Aserbaidžaan.

Noodla: neiud on isuga asja juures

„Alustasime ettevalmistust neljapäevase laagriga aprilli lõpus Põlvas,” sõnas peatreener Noodla. „Olen küll koondise eesotsas uus inimene, aga nägin tüdrukuid oktoobris Leedu-turniiril ning muidugi Eesti meistrivõistlustel. Minu arvates läks laager hästi korda, neiud olid isuga asja juures ja saime üldplaani nii kaitse kui rünnaku osas paika.”

Murekohana näeb Noodla mängupraktika puudumist, sest Eesti liiga lõppes juba aprilli algul. „Teoorias on see probleem, aga olen ühenduses kõigi klubitreeneritega ning töö käib kõikjal edasi. Kel vähem trenne, neile olen teinud individuaalsed kavad. Aega palju pole, vahetult enne ärasõitu teeme veel laagri ning loodetavasti saame pidada ka treeningmängu mõne klubivõistkonnaga,” selgitas Noodla.

Kõigi õrnema soo Eesti koondiste juhendajat Noodlat ootab juulis ees teinegi tiitlivõistlus, kui kuni 16-aastaste ehk 2002. aastal ja hiljem sündinute naiskonnaga mängitakse Euroopa lahtistel meistrivõistustel Göteborgis. 20 osaleva naiskonna hulgas on pea kõigi käsipalli tippriikide koondised, teiste seas Norra, Rootsi, Hispaania ja Prantsusmaa.

Euroopa lahtised meistrivõistlused toimuvad juba 14. korda. Viimati mängiti kaks aastat tagasi, siis U18 vanuseklassis ja võitjana väljus Rootsi. Eesti kuulub D-alagruppi, kus vastasteks Venemaa, Rumeenia, Slovakkia ja Šveits. Göteborgis mängitakse 1.-7. juulini.

Noormeeste koondiseid juhendavad Kalmer Musting ja Marko Koks

Eesti noormeeste koondistelgi on suvel kaks turniiri, mõlemad Euroopa meistrivõistluste nn. teises liigas. Kuni 20-aastased ehk 1998. aastal ja hiljem sündinud mängivad Makedoonias, kus 11 võistkonna seas on Eesti A-alagrupis koos Valgevene, Fääri saarte, Soome, Kreeka ja Leeduga. B-gruppi kuuluvad Šveits, Makedoonia, Itaalia, Ukraina ja Suurbritannia. Teine 11-tiimi turniir toimub samal ajal ehk 19.-30. juulini Montenegros.

Koondise nimekiri on paljulubav, sest seal on teiste seas juba Eesti A-koondise õhku nuusutanud Carl-Eric Uibo, Otto Karl Kont ja Tõnis Kase ning mitmed teisedki meistriliigas tegusid tegevad pallurid. „Paberi peal on meil tõesti hea kooslus ja olles mängijatega rääkinud, siis kõik ootavad suve ning Eesti esindamist,” kinnitas U20 koondise peatreener Kalmer Musting.

„Pärast jaanipäeva võtame koondise kokku ning juulis teeme igal nädalal kolmepäevase laagri Põlvas. Lisaks olen kontaktis lätlastega ja planeerime nendega kaks maavõistlust pidada,” kirjeldas Musting ettevalmistuskava. „Vastased on tugevad, aga selline turniir on kindlasti vajalik ja motiveeriv nii palluritele kui treeneritele. Tulemas on põnev suvi!”

Kaks aastat nooremate, 2000 ja hiljem sündinute koondis osaleb U18 EM-i teises divisjonis. Marko Koksi juhendatava meeskonna alagrupivastasteks Gruusias on Šveits, Fääri saared, Makedoonia, Leedu ja Luksemburg. Eesti avavastaseks on 10. augustil Šveits. Siingi toimub teine 11-võistkonna turniir samaaegselt ehk 9.-20. augustini, Austrias.

Viimased uudised