Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kuni 20-aastaste noormeeste käsipallikoondis peatreener Kalmer Mustingu juhendamisel valmistub Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiriks.

Kahe nädala jooksul peeti kaks treeninglaagrit ning neli kontrollkohtumist Lätiga. Nädal tagasi saadud kahele võidule lõunanaabrite üle lisandus sel nädalal kaks kaotust.

Kuni 20-aastaste ehk 1998. aastal ja hiljem sündinute koondis mängib 20.-29. juulini Makedoonias toimuval turniiril, kus 11 võistkonna seas on Eesti A-alagrupis koos Valgevene, Fääri saarte, Soome, Kreeka ja Leeduga. B-gruppi kuuluvad Šveits, Makedoonia, Itaalia, Ukraina ja Suurbritannia. Kaks parimat mõlemast rühmast edenevad poolfinaali. Teine 11-tiimi turniir toimub samal ajal Montenegros.

Kolmapäeval kaotas Eesti Lätile 21:22 (11:15) ning päev hiljem 21:23 (10:11). Avamängus viskas Alfred Timmo viis, Markus Viitkar, Mathias Rebane ja Vahur Oolup kolm väravat. Neljapäevases kohtumises jagunesid väravad veelgi ühtlasemalt, täpseimatena said Eesti meistri Põlva Serviti pallurid Sander Sarapuu ja Ülljo Pihus kirja kolm tabamust.

„Ilmtingimata me võite taga ei ajanud,” sõnas Kalmer Musting. „Eelmisel nädalal nägime puhkuse pealt tulles värskemad välja, nüüd oli selja taga kuus treeningpäeva ja tosin harjutuskorda ning olime veidi väsinud. Tähtsam oli anda kõigile mänguaega ja saada hea ülevaade – need eesmärgid said ka täidetud.”

Peatreener jäi eriti rahule kaitsetöö ja väravavahtidega. „Nii Rainer Seermanni kui Armis Priskuse peale saab väravapostide vahel loota ning kaitseski saime lätlastega hästi hakkama. Suurimaks puuduseks on hetkel positsioonirünnak ja seal just tagaliinivisked. Vajame mängijaid, kes julgeks initsiatiivi haarata ja lahendusi enda peale võtta,” selgitas Musting.

Eesti koondis koosneb eranditult meistriliigakogemustega palluritest, kuid suurimaks puudujaks on kahtlemata rahvuskoondislane Carl-Eric Uibo, keda kevadises Eesti meistrivõistluste finaalseerias saadud põlvevigastuse tõttu kuu aega tagasi opereeriti. A-koondise õhku nuusutanutest on meeskonnas Otto Karl Kont ja Tõnis Kase.

„Eks Carl-Ericust tunneme muidugi väga suurt puudust,” tunnistas Musting. „Tema olnuks just see pallur, kes rünnakul suurt viskejõudu omab ja põhiraskust kandnuks. Kurb, aga midagi pole teha, kaotus on suur ka klubile ja rahvuskoondiselegi. Hetkel olemasolevatest meestest oleme kokku saanud parima valiku ning järgmiseks nädalaks jääb alles 16 EM-ile sõitjat.”

Eesti U20 koondis treeninglaagris: Sander Sarapuu, Ülljo Pihus (mõl. Põlva Serviti), Rainer Seermann (HC Kehra Horizon/Pulp&Paper), Otto Karl Kont (HC Viimsi/Tööriistamarket), Tõnis Kase, Markel Veiko, Mathias Rebane, Alfred Timmo, Marken Järv (kõik Põlva Coop), Markus Viitkar, Marek Karu, Armis Priskus (kõik HC Tallinn), Vahur Oolup (SK Tapa), Markus Oliver Mädo, Karl Martin Kiis, Aleksander Keskküla, Kert Liinat (kõik Aruküla/Audentes), peatreener Kalmer Musting, treener Ain Pinnonen, füsioterapeut Ly Kamja.

Viimased uudised