Kolmapäeva õhtul avati Arukülas Eesti 2018/19 käsipallihooaeg, kui kohalik Aruküla/Audentes võõrustas 11-kordset Eesti meistrit ja mullust hõbedatiimi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit. Soosikust külalised võtsid ülekaaluka võidu tulemusega 31:16 (16:8).

Kohtumine algas mullu 116 väravaga snaiprite tabelis kolmandal astmel lõpetanud Dmõtro Jankovski kahe väravaga Kehra kasuks. Kaugele Aruküla/Audentes vastaseid siiski ei lubanud, hästi tabasid noortekoondislased Rauno Kopli ja Markus Kask. Poolaja keskel kasvatasid kehralased edu kolmeväravaliseks, ent kahe-kolme peal püsis vahe kuni 27. minutini.

Seisul 8:10 võttis Kehra peatreener Kaupo Liiva minutilise mõttepausi ja räägitu mõjus – 17-aastane Martin Nerut tabas kaks korda, aasta noorem Sigmar Seermann lisas kolm väravat ja korra oli täpne Indrek Normak. 6:0 vahespurdi toel läks külalismeeskond vaheajale kindlas 16:8 eduseisus.

Teine pooltund ei alanud võõrustajate poolt paremini ja vahe vaid kärises. Kui käimas oli 34. minut, tabas oma esimese viske Kehraga taasliitunud Janar Mägi, tehes seisuks 18:8. Viimati üle kaheksa aasta tagasi Eesti liigas pallinud kogenud Mägi sai mänguloa napilt tund enne kohtumist kui tema üleminek Saksamaa 2. Bundesliga klubist EHV Aue lõplikult vormistati.

Peagi oli Kehra pärast veel ühe 16-aastase Sergio-Silver Kreegimaa väravat ees 23:9. Ehkki Liiva juhendamisel tegid skoori mitmed noored mängijad, siis kohtumise noorima väravaviskaja au läks alles 15-aastasele Hardi Raukasele, kes oma meistriliigadebüüdil lõpuks Aruküla/Audentese kasuks kaks tabamust kirja sai.

Kehra noppis kindla avavõidu tulemusega 31:16. Võitjate poolel said käe valgeks kõik 12 platsimängijat, neist Jankovski ja David Mamporia viskasid viis ning Seermann, Nerut ja Anton Borovski kolm väravat. Kaotajatest oli täpseim Rauno Kopli kuue tabamusega, lisaks Raukasele läks kaks väravat protokolli ka Kasele ja Andreas Parvele.

„Algus oli ikka hooaja avamängule kohaselt veidi keeruline,” tunnistas Kehra peatreener Kaupo Liiva. „Aga poolaja lõpul saime mängu käima ja siis läks lihtsamalt. Olime kaitses passiivsed ja kui pärast time-outi muutusime agressiivsemaks, oli hoopis teine pilt – saime palju kiirrünnakuid ja tundus, et vastased ka väsisid. Parandamisruumi on siiski palju, eriti kui pühapäeval tuleb Balti liigas vastu Meistrite liiga tiim Riihimäe Cocks.”