Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti käsipallimeistrivõistluste meeste meistriliigas peeti kaks vägagi tasavägist kohtumist. Teise vooru tippmängus tegid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Põlva Serviti võitlusliku 26:26 (14:13) viigi. Aruküla/Audentese meeskond aga üllatas võõrsil mullust pronksiklubi Viljandi HC-d, saades magusa 26:25 (14:12) võidu!

Kehra peatreener Kaupo Liiva tegi pärast pühapäevast suurt kaotust Balti liigas mitu olulist muudatust. Esiteks tutvustati kodupublikule kogenud valgevenelast Andrei Vahnovitšit, teiseks tuli Riihimäe Cocksi vastu ebaõnnestunult tegutsenud Dmõtro Jankovski asemele mängujuhiks 17-aastane David Mamporia. Väravas alustas suvel HC Tallinnast hangitud Kristian Käbi, kes etteruttavalt öeldes tegutses avapoolajal suurepäraselt.

Külalised alustasid küll paremini ja läksid Kristjan Muuga väravatest juhtima 2:0. Ent peagi oli Kehra ees 4:2 ja hoidis edu pikalt. Nagu euromängus BSV Berni vastu, sekkus Servitil hästi Sergei Ljubtšenko, kelle kahe tabamuse järel tuli 18. minutiks viik 7:7. Uuesti libises Kehra eest, osavalt kasutas kiirrünnakuid ära lätlane Uvis Strazdinš.

Kaks minutit enne vaheajavilet sai Kehra esmakordselt ette kolme väravaga, 14:11, kuid Ülljo Pihus ja Roman Aizatullov vähendasid vahe puhkepausiks minimaalseks. Muuga väravast tuli teise pooltunni algul viik, ent esimesed 20 minutit jätkus kohtumine nagu avapoolajalgi – Serviti jõudis raske tööga viigini, Kehra läks värava või kahegagi ette.

Kuniks 50. minutil jäi Kehra korraks kahe mehega vähemusse ja Roman Aizatullovi tabamus viis põlvalased 23:22 ette. Janar Mägil ja Jankovskil olid vastused olemas, kuid poolteist minutit enne lõpuvilet pääses Ivan Telepnevi karistusviskest Serviti jälle ette 26:25. Mänguaja täitudes sai Kehra karistusviske, mille sooritamisel Mamporia külma närvi näitas ja lõppskooriks 26:26 seadis.

Strazdinš viskas kodumeeskonna kasuks kaheksa väravat, viie tabamusega panustasid Mamporia, Mägi ja Jankovski. Serviti poolel oli täpseim Ljubtšenko seitsme väravaga, Muuga lisas viis, Aizatullov neli ja Henri Sillaste kolm tabamust.

Viljandis kohtusid kolmapäevaõhtu teises liigamängus kohalik Viljandi HC ja Aruküla/Audentes. Külalised said kiire algedu ning üllatuslikult ei lubanud mullusel pronksitiimil avapoolajal kordagi juhtima asuda. Parimal juhul oli arukülalaste edu 13:10 ning vaheajale mindi Martin Noodla hoolealuste juhtimisel 14:12.

Juba avapoolajal heas hoos olnud Rauno Kopli ja Karl Martin Kiis kasvatasid teise pooltunni algul külaliste edu veelgi. 49. minutil juhiti pärast Kopli tabamust viie väravagagi, aga Viljandi alustas lõpuspurti. Kaks minutit enne lõppu tulid Andrei Hapali kahe järjestikuse õnnestumise järel tabloole numbrid 24:25. Uuesti oli täpne Kopli ja Simon Drõgini värav tegi lõpptulemuseks 25:26.

Mullu terve hooajaga vaid kaks võitu kogunud Aruküla/Audentes avas nii juba teises voorus võiduarve. Kiis viskas seitse ja Kopli kuus väravat, Aleksander Kesküla, Timo Raukas ja Markus Kask lisasid kolm tabamust. Viljandi poolel kandsid põhiraskust Valgevene võõrleegionärid – Hapal tabas kaheksa ja Sergei Rodjukov seitse korda, kapten Kristjan Koovit ja alles 15-aastane Oliver Ruut viskasid kolm väravat.