põlva spordikool

Eesti karikavõistlustel käsipallis selgus neljapäeva õhtul esimene meeskond, kes kindlustas koha poolfinaalis ehk Final Four’is – selleks on HC Viimsi/Tööriistamarket. Seitsmekordne karikafinalist jäi veerandfinaali kordusmängus kodusaalis küll Põlva/Arcwoodile 25:26 (15:13) alla, aga kahe mängu kokkuvõttes pääses edasi tulemusega 50:48.

Põlva/Arcwood alustas Viimsis tormiliselt – viieminutilise mängu järel oldi 4:0 ees ja võõrustajate peatreener Ain Pinnonen oli sunnitud kasutama esimest minutilist mõttepausi. Põlvalaste edu aga hoopis kasvas ja 15. minutil juhiti 10:4! Viimati 2010. aastal Põlva Servitiga oma kolmanda Eesti karikavõidu noppinud Olari Paumets oli Arcwoodi kasuks visanud juba 6 väravat.

Siis ärkas lõpuks ka Viimsi ja tegi peamiselt Otto Karl Kondi ja Taavi Tilgre abiga 6:0 spurdi, viigistades seisu. Poolaja lõpp möödus suhteliselt võrdselt, ent viimastel minutitel rebis kodumeeskond kahe väravaga lahti ja läks puhkepausile 15:13 eduseisus.

Rasmus Käo kaks väravat teise pooltunni algul viigistasid jälle mänguseisu. 16:16 viigiseisult libises viimati 2014. aastal karikafinaali jõudnud Viimsi jälle ette ja neli minutit enne lõpuvilet juhtis turvalisena tunduvalt 25:22. Põlva/Arcwood alustas aga lõpuspurti, Viimsil eemaldati platsilt Rasmus Peterson ning äkki olid külalised viimasel mänguminutil 26:25 ees.

Suurüllatuseks vajaliku kolmeväravalise edu saavutamiseks jäi aega aga väheks ja koondtulemusega 50:48 sai koha karikavõistluste finaalnelikus HC Viimsi/Tööriistamarket. Võitjate poolel viskas Paumets 7, Käo, Taavi Tigason ja Harri Oberg 5 väravat. Viimsi täpseim oli Kont 8 tabamusega, Mihkel Tamm ja Aleksander Oganezov lisasid 4 väravat.