Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Kas teadsid, et see, mis värvi on sinu magamistoa seinad ja mööbel, võib mõjutada sinu und ja üleüldist head enesetunnet? Loomulikult oleneb palju ka maitse-eelistustest, kuid mõni värvitoon sobib magamistuppa siiski paremini kui teine. Uurime seda teemat pisut lähemalt!

Teadusuuringute põhjal on selgunud, et iga värv mõjub inimestele isemoodi. Näiteks intensiivsed toonid (punane ja ergas kollane) muudavad meid erksaks ja valmistavad aju ette pingeliseks olukorraks. Seevastu mahedad värvid – hall, beež, roheline ja helesinine – aitavad leida meelerahu ja hoida vaimset tasakaalu. Keskendumine on hõlpsam ja enesetunne stressivaba. Seega, kui plaanid öösel hästi magada, tasub magamistoas kaaluda just nende värvide eelistamist.

Mööbel ja voodipesu – mis värvi need võiks olla?

Tähtis pole ainuüksi magamistoa seinte ja kardinate värvitoon, hoolega tasub planeerida ka mööbli ja voodipesu värvitooni. Kuid siingi kehtib põhimõte, et pigem vali just heledad ja rahulikud värvid, mis loovad rahulolu ja lõõgastustunde. Eks just seda me magamistoas eelkõige vajamegi. Sisekujundajadki kinnitavad, et hea lahendus on heledad ja soojad toonid kombineerituna kahvatute toonidega (milleks on juba mainitud beež, kreemikas, hall jne).

Moes on minimalistlik magamistuba

Lisaks õigete värvide valimisele on magamistoa puhul oluline ka põhimõte – mida vähem asju, seda parem. Niisiis võiks sinu une pühapaigas olla mööblit täpselt nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik. On ju üsna mõistetav, et kitsas ja asjadest pungil olevas toas on keeruline lõõgastuda. Miks siis mitte kasutada suure kapi asemel näiteks otstarbekat kummutit ja vaadata muudki mööblitükid üle – kas neid on reaalselt magamistuppa vaja või oleks mõttekas paigutada need hoopis teise ruumi?

Une jaoks ei ole toas palju kraami vaja. Seega kasutagem üksnes seda, mis aitab tunda end mugavalt ja lõõgastuda. Näiteks kui armastad enne magamist aja maha võtta ja pisut lugeda, vajad kahtlemata väikest nägusat öökappi või riiuleid.

Lai valik hea kvaliteediga tooteid, mis sobivad ideaalselt magamistuppa – sisustus, mööbel ja tekstiil – ootavad sind K-rauta veebipoes!

Kommentaarid

Viimased uudised