Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.
Eesti peaminister Kaja Kallas langes ilmselt Vene petiste Vovani & Lexuse õnge. Nad on teinud libakõnesid juhtivate poliitikutega.
Vovan & Lexus on viimati rääkinud Soome ja Rootsi poliitikutega, esinedes Aafrika diplomaatidena. Intervjuud Kallasega pole veel üles pandud.
Riigikantselei edastas asja kohta järgmise teate
Riigikantseleil on alus kahtlustada, et mitmed Euroopa liidrid on saanud libakõned Aafrika Liidu nimel. Ka Eesti peaministril oli videokõne isikuga, kes esitles end Aafrika Liidu Komisjoni esimehe Moussa Fakina. Riigikantselei sai täna päeva teises pooles Aafrika Liidult kinnituse, et kõnes peaministriga ei osalenud Moussa Faki.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo direktori Rasmus Ruuda sõnul kontrollitakse eelnevalt iga välisriigi kontakti. „Riigikantselei täiustab töökorraldust, et sarnased juhtumid enam ei korduks.”

Septembris toimunud kõnes räägiti olukorrast Nigeris ja Saheli piirkonnas ning samuti toidujulgeolekuga seotud teemadest. Samuti räägiti julgeolekust Euroopas, sealhulgas Venemaa sõjakuritegudest Ukrainas. Peaminister keskendus kontaktis Venemaa narratiivide ümberlükkamisele ning esitas kõnes Eesti ametlikke ja avalikke seisukohti.

Kõne juures viibisid Riigikantselei ja Välisministeeriumi nõunikud.

Viimased uudised