Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: M:W:Wool

M.V.Wool viib Harku tehases läbi täieliku sterilisatsiooni ning peatab sel nädalal kaheks päevaks tootmise. Selle eesmärgiks on välistada listeeriabakteri esinemine tootmishoones ja –pindadel, teatas ettevõte.

Ettevõte viib suurpuhastuse läbi vaatamata sellele, et alates 1. juulist 2019 ei ole tootmisest listeeriabakterit leitud, seda Veterinaar- ja toiduameti (VTA) tellitud 195 proovis.

Täielik sterilisatsioon toimub 17. ja 18. oktoobril ning ettevõte kutsus selle läbiviimist jälgima VTA esindajad.

„M.V.Wooli tehase ruumidest ja tootmispindadelt ei ole alates 1. juulist kordagi avastatud listeeriabakterit. Nüüd oktoobris on võetud 41 pinnaproovi, mis olid kõik samuti listeeriavabad. Sellele vaatamata viime tootmises veelkord läbi täispuhastuse, et välistada täielikult genotüübi ST1247 esinemine ettevõttes. Täiendavaid meetmeid rakendame rahvatervise huvides ja kalatoodete vastu usalduse taastamiseks,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

Ta rõhutas, et toiduohutus on ettevõtte prioriteet ning M.V.Wool teeb VTA-ga koostööd, et tagada ettevõttes listeeria nulltolerants ning jätkata tarbijate varustamist puhta toiduga.

Terviseameti andmetel on Eestis tänavu registreeritud 12 listerioosi haigusjuhtu, kuid ST1247 genotüübi poolt põhjustatud haigusjuhte ei ole nende seas tuvastatud.

Sterilisatsiooni käigus võetakse koost lahti kõik seadmed ning kõik detailid puhastatakse vähemalt 83-kraadisel temperatuuril. Täispuhastus toimub ka kõikides ladudes ja tootmisruumides ning edaspidi steriliseeritakse sagedamini ka tootmises kasutatavat sisetaarat.

Kommentaarid

Viimased uudised