Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmveerand uue ettevõtte ühinenud tootmismeeskonnast. Foto: Hobbiton OÜ

Kaks Lõuna-Eesti käsitöö palkmajade tootjat Hobbiton OÜ ja Saulerman OÜ sõlmisid ühinemiskokkuleppe. Liitumise järel ollakse nüüd Räpina valla üks suurimaid tööandjaid.

Räpina vallas käsitööpalkmajade ehitamisega tegelevad kaks ettevõtet Hobbiton OÜ ja Saulerman OÜ ühinesid üheks ettevõtteks ning tööd jätkatakse Hobbiton OÜ nime all. Kokku on palkmajatootjal nüüd 52 töötajat ja sellega ollakse Räpina valla üks suurimaid tööandjaid.

Hobbiton OÜ juhatuse liige Andrus Prangli nentis ühinemise järel, et vaatamata heale turuolukorrale on mõlemad käsitööpalkmajade tootjad pidevalt sunnitud hoidma pakutavate kaupade ja teenuste hindu võimalik madalal. „Majade ja suvilate turul on konkurents jätkuvalt suur ja tööpuuduse üle kurta ei saa. Samas peavad ettevõtjad pidevalt kohanema kiire palgatõusu ning inflatsiooniga, mis Eesti tootjatele survet avaldavad ning tootmiskulusid tõstavad.“

Prangli sõnul on lisaks palkadele tõusnud ka puitmajatootjate põhilise toormaterjali ehk männipalgi hind aasta jooksul ligi 20 protsenti. Neid ja kõiki teisi survetegureid arvestades on Prangli hinnangul oluline läbi mõelda senised toimimismudelid ning leida ettevõtete jaoks parim lahendus.

Ühinemise järel tegelikult palju ümberkorraldusi teha vaja ei ole, sest Saulerman OÜ tootis ka senimaani enamus oma palkseinad Hobbiton OÜ-le. „Ühinenud ettevõttes loodame nüüd tootmise poolt veelgi efektiivsemaks muuta ning hoida kulusid paremini kontrolli all,“ lisas Prangli ettevõtete ühinemisotsust kommenteerides.

Hobbiton OÜ alustas käsitöö palkmajade tootmist 1997. aasta kevadel, Saulerman OÜ pisut hiljem. Rohkem kui 20 tegevusaasta jooksul ollakse tarninud sadu Eesti palkmajameistri valmistatud käsitöö palkmaju üle maailma. Tooteid on müüdud Eestisse, Norra, Soome, Prantsusmaale ning eksootilisematesse müügikohtadesse nagu Venemaa, Hispaania, Ameerika Ühendriigid, Martinique’i saar Kariibi meres jm. Ettevõttes töötavad palkmajameistrid on erinevaid tehnikaid õppinud rahvusvaheliste tippspetsialistide käe all ning õppejõududena antakse oluline panus ka palkmajaehituse eriala õpetamisel Maaülikoolis ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Hobbiton OÜ kuulub Eesti Puitmajaliitu, Eesti puitmajaklastrisse ning Rahvusvahelisse Palkmajaehitajate Assotsatsiooni.

Viimased uudised