Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna, kolmapäeval tunnustati kaitseväe peastaabis kaitseväe juhatajate saalis 2018. aasta kaitseväe parimaid sportlasi, parasportlasi ning võistkondi.

„Teis on püsivust ja tahtejõudu tegeleda spordialaga ning mitte viriseda. Mitte keegi ei sünni maailmameistriks – on andekaid ja vähem andekaid, aga ülespoole tõuseb ainult läbi tõsise töö. Minu sügav lugupidamine teie vastu, kes te oma valdkonnas olete saavutanud märkimisväärseid kohti,“ ütles parimaid autasustanud kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Möödunud aasta parimaks sportlaseks valiti Põlvast pärit kapral Peeter Olesk, kes saavutas ülemaailmse sõjaväespordi nõukogu (CISM) maailmameistrivõistlustel hõbemedali püstolilaskmise standardharjutuses.

Parima naissportlase tunnustuse sai reamees Epp Mäe, kes pälvis maadluses ülemaailmse sõjaväespordi nõukogu maailmameistrivõistlustel pronksmedali ning nii maailmameistrivõistlustel kui Euroopa meistrivõistlustel 5. koha.

Parima võistkonna tiitli sai taliolümpiamängudel Pyeongchangis 13. koha ja ülemaailmse sõjaväespordi nõukogu maailmameistrivõistlustel 7. koha teeninud laskesuusatamise meeskond, kuhu kuulusid seersant Kauri Kõiv, kapral Roland Lessing, kapral Kalev Ermits ja Võru poiss, reamees Rene Zahkna.

Parim parasportlane oli veebel Ergo Mets mereväest, kes saavutas Võitmatute mängudel 400 meetri jooksus hõbemedali ja sisesõudevõistlusel pronksmedali. Samuti kuulus ta pronksmedali võitnud istevõrkpalli võistkonda.

Kaitseväe aktiivseima meessportlase tiitliga tunnustati nooremleitnant Indrek Paju mereväest, aktiivseima naissportlase tiitliga nooremleitnant Kärt Praksi mereväest ja aktiivseima meesveterani tiitliga leitnant Mihkel Madalvee toetuse väejuhatusest.

Sportlikuma üksuse ülemana tunnustati kaitseväe kehalise kasvatuse ohvitseride ja allohvitseride ning spordiinstruktorite poolt 2018. aastal kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukooli ülemat kolonelleitnant Meelis Jõemaad.

Tunnustusena kaitseväe panuse eest Eesti jäähoki arengusse andis Eesti jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi tänuüritusel kindralmajor Heremile nimelise Eesti koondise särgi.

2018. aastal korraldas kaitsevägi kümme erinevat meistrivõistlust, millest võttis  osa 21 kaitseväe ja Kaitseliidu üksust, lisaks külalisvõistkondadena Politsei- ja piirivalveameti ning Päästeameti sportlased. Kaitseväe meistrivõistlused võitis üldkokkuvõttes 2. jalaväebrigaad sõjaväepolitsei Vahipataljoni ja 1. jalaväebrigaadi ees.

Aasta jooksul selgitati välja 66 individuaalset ja 8 võistkondlikku kaitseväe meistrit. Kõige rohkem meistritiitleid (kolm) suutsid võita vanemveebel Valeri Kuragin 2.jalaväebrigaadist, vanemveebel Risto Randma ja Allar Soo küberväejuhatusest.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59258

Kommentaarid

Viimased uudised