Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestlannad teevad hulga rohkem aborte kui Euroopa Liidu teiste riikide naised. Seda nii iga sünnitusealise naise kui iga sünnituse kohta.

Eesti meediast jääb kergesti mulje, et EKRE juhid ning Varro Vooglaid oma järgijatega võitlevad vale võitlust. Olukord „abordirindel“ on ju aasta aastalt jõudsalt paranenud, kirjutab Eesti Ekspress.

Seksuaaltervise Liit kiitis alles mõned päevad tagasi, et Eestis toimuv seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamine on edulugu. Rõhutas, et seda on korduvalt positiivse näitena esitlenud mõjukad rahvusvahelised ühingud, näiteks Maailma terviseorganisatsioon (WHO).

Oma väljaütlemistega teenisid EKRE bossid ära mitte ainult paljude naiste, vaid ka tohtrite meelepaha. Aborte teinud ja tegevaid meedikuid nimetati ju mõrtsukateks. Isegi riigipea Kersti Kaljulaid manitses Facebookis, et rünnak Eesti arstikonna vastu on lubamatu. Valitsusjuht Jüri Ratas vabandas.

Selliste vastasseisude puhul tasub vaadata ka statistikat. Arvud on ju kuivad ja neutraalsed, nad ei sisalda kirgi, nad peaksid ütlema, kummal poolel on õigus. Numbrid näitavad, et Eesti on Euroopa meister aborditegemises. Eesti on Eurostati statistika põhjal lausa pikalt teistest ees.

Viimased uudised