Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Premium liiga hooaeg on oma hoo korralikult sisse saanud, lõppenud on üheteistkümnenda vooru mängud ja uus nädal terendab meeskondi juba järgneva vooruga. Ligi  kahe kuu jooksul toimunud kohtumiste statistika põhjal on võimalik juba mõningaid vahekokkuvõtteid teha, millised meeskonnad on põrunud ning millised meeskonnad jätkavad oma teekonda endiselt favoriidi staatuses? Või millistel mängijatel tuleks silma peal hoida, sest hooaeg on alanud palju tõotavalt?

Peale 11. vooru, kui mängitud on 10 mängu, mis tähendab ka seda, et kõik meeskonnad on omavahel kohtunud, on tabeli tippu selgelt jagamas Tallinna FC Levadia ja Nõmme Kalju FC meeskonnad. Vähemalt antud meeskondade omavaheline heitlus ja võrdne tase tundub pakkuvat meile sellel hooajal jätkuvat põnevust, sest meeskondi, kel on punktisumma küll võrdne, lahutab omavahel väravate vahe põhjal ainult 1 värav, mis annab väikese eelis seisundi hetkel küll Levadia meeskonnale, aga kohe kindlasti ei tekita see kindlustunnet. Eesti premium liiga spordiennustus on nähtaval ka Betsafe’i kodulehel.

Kõige selle kõrval ei tasuks siiski veel maha lugeda  Eesti Premium liiga tiitlikaitsja meeskonda FC Florat, kelle 2 kaotust on mõjutanud oluliselt meeskonna punktisummat kui konkurentidel kaotused sootuks puuduvad, aga samas 4 punktilise vahe tagasi teenimine ei tohiks olla veel ilmvõimatu missioon.

Seega, nagu eelnevast lõigust mõista võib on kolme gigandi omavahelised kohtumised lõppenud mõlema meeskonna puhul FC Flora kaotusega ning tabeli liidrid omavahelise mängu 2-2 viigiga lõpetanud. Eks seda, et FC Flora antud hooajal oma konkurentidele alla võib jääda oli ennustatud, sest meeskonna liidrite Tamme, Lepistu ja Sannineni lahkumine avaldas kindlasti meeskonna ühtsele mängule mõju. Kuid endiselt pole mingisugust kahtlust, et Flora kasvandik meeskondadest uued tegijad leitakse, kes end sellel hooajal tõestama peavad ning meeskonna töö jälle käima saama, mille tulemusel näeme neid hooaja lõpu poole endiselt tugevate vastastena uuenenud koosseisuga Levadiale ja võimsa ründeliiniga Nõmme Kalju FC meeskonnale.

Meeskondi, kes sel hooajal mängitud 10st mängust on üle poole kaotanud on üllatavalt palju, kogunisti pooled Eesti Meistriliiga tiimid paiknevad sellises olukorras tasavägisel positsioonil. Eriti nukras seisundis paiknevad tabeli lõpus Pärnu JK Vaprus ja Viljandi JK Tuleviku meeskonnad, kui Viljandi meeskonnal vähemalt kaks võitu kohtumiste jooksul on saavutatud, siis Pärnu meeskonnal see puudub, olles lasknud 32 palli enda väravasse lüüa.

Eelmisel hooajal Premium liigas viimaseks jäänud Pärnu meeskond jäi ju sellel hoojajal kõrgliigasse püsima ainult tänu teiste meeskondade eest ära langemisele. Samas loodeti, et peatreeneri vahetus ehk Indrek Zelinski toomine meeskonda uue energia ning ärkamise Pärnu meestele toob, kuid kahjuks seda veel mängude tulemustes näha ei ole, võib-olla eelneva hooaja rängad lüüsaamised on jätnud meeskonna tegemistele siiski liiga tugevad jäljed.

Kui võrrelda meeskonna ja mängijate enda statistikat senini peetud mängude põhjal, siis ei paku ka mängijate tulemused meile erilist üllatust.

Resultatiivseimaks mängijaks on hetkel Nõmme Kalju FC mängija Ellinton Antonio Costa Morais, 13 löödud värava ja 5 sööduga. Kellele järgneb kindlalt FC Levadia mängija Zakaria Beglarishvili, 7 värava ja 8 sööduga. Mängijate statistikas tekitab tähelepanu ainult see, et 10 enim resultatiivseima mängija seast võib leida ka kaks Tartu JK Tammeka ning ühe JK Narva Transi mängija ülejäänu 7 kõrval, kes eelnevalt välja toodud Eesti Premium Liiga kolme favoriit meeskonna ridadesse vastavalt kuuluvad.

Viimased uudised