Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva kogukond on avaldanud avaliku pöördumise seoses haigla sünnitusosakonnaga. Pöördumises tuuakse välja jahmatavad faktid, kuidas sünnitusosakonna juhataja Sirje Kõiv on haigla poolt tunnistatud töövõimetuks, samas kui arst ise sellise info ümber lükkab ja lisab, et elu ja tervise juures on kõik teised arstid.

Põlva haiglale on ette heidetud kehva kvaliteeti, samas kui kõik faktid lükkavad selle väite ümber: Põlva haigla on sünnitajate seas hinnatud üle Eesti ning välismaal. Millegipärast jäetakse aga välismaalt saabunud sünnitajad Põlva haigla statistikast välja.

Pöördumisest kumab läbi kellegi (TÜ Kliinikumi, valitsuse, sotside?!) soov haigla sünnitusosakond iga hinna eest, nö üle laipade kinni panna, samas kui ühtegi vettpidavat põhjust selleks pole. Kohalikust kogukonnast ja haigla töötajatest sõidetakse lihtsalt julmalt teerulliga üle.

Ühtlasi tuuakse välja, et 25-päevane paus Valga sünnitusosakonnas oli tingitud osakonna töötajate kollektiivpuhkusest, mitte sellest, et Valgas polnud piisavalt sünnitajaid.

Toimetuselt: TÜ Kliinikumi nõustaja haiglate sünnitusosakondade sulgemise küsimuses on verivärske riigihalduse ministri Janek Mäggi PR-firma OÜ Powerhouse. Mäggi toodi teadaolevalt valitsusse just selleks, et haiglate sünnitusosakonnad jõuga kinni panna, see tuleb välja Mäggi sõnavõttudest, kus ta märgib, et sünnitada saab ka põllu peal (ehk sünnitajatele pole haiglaid vajagi).

Tegemist on Eesti valitsuse jõhkraima ja küünilisema jõudemonstratsiooniga, mis meenutab oma suhtumiselt ja mastaapidelt fosforiidikaevanduste läbisurumist Eesti NSV-s 1980ndate aastate lõpus.

Siin on pöördumise tekst:

Viimased uudised