Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jaak mae

Kui veel eelmisel nädalal oli Tehvandil võimalik suusatada 3-kilomeetrisel kunstlumeringil, siis 3. aprillist on seegi rada suletud ja suusahooaeg Otepääl sellega lõppenud.

Otsa saanud talihooaeg tõestas taas, et üksnes looduslikule lumele talispordikeskus loota ei saa ning kvaliteedi hoidmiseks tuleb järjest enam panustada kunstlume tootmisele.

„Edasised plaanid on kindlasti seotud kunstlumega, mis on viimased paar aastat olnud üsna aktuaalne [teema],” kinnitas sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus juhatuse liige Jaak Mae Lõunaeestlasele. „Neid tingimusi [tuleb] kindlasti parandada, kunstlund tuleb tulevikus ilmselt rohkem toota.”

Tänu kunstlumele on Tehvandi Eesti suusaspordi viimane kants, kus saab suusavõistlusi läbi viia ka siis, kui mujal Eestis pori lirtsub. Ent panustada tuleb ka teiste talialade treenimisvõimaluste arendamisse. Nii valmis tänavu hüppemäe jäärenn, kuid mõelda tuleb Mae sõnul ka ekstreempargi rajamisele.

„Meil on rahvusvahelistele nõuetele vastavad litsentsid suurte võistluste läbiviimiseks ja kui siin juba võistlused toimuvad, siis see loob ka eeldused selleks, et ka riikide koondised, klubid, harrastussportlased leiaksid tee Tehvandi keskusesse ja neid tingimusi kasutaks,” lisas Mae.

Vaata jutuajamist Jaak Maega järgnevast videoloost.

Arved Breidaks

Viimased uudised