Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Itaalia meditsiiniprofessor Matteo Bassetti väidab, et koroonaviirus nõrgeneb ning sureb ise välja ilma vaktsiinitagi. Viirus on niipalju nõrgenenud, et praegu jäävad ellu patsiendid, kes oleks epideemia puhkemise ajal surnud.

Itaalia professori väitel oli koroonaviirus algul nagu agressiivne tiiger, aga nüüd on sellest alles jäänud pigem metsik kass, vahendab Telegraph.

Professor Bassetti väidab, et viiruse jõud on raugenud ning patsiendid jäävad ellu olukordades, kus nad oleksid epideemia alguses surnud. Kui see nõrgenemine jätkub, siis sureb viirus ise välja ilma vaktsiinitagi.

Professor on varem väitnud, et patsiendid tulevad viirusega palju paremini toime kui varem. See võib tulla asjaolust, et viirus on muteerunud ja muutunud nõrgemaks. Samuti on paranenud viiruse ravi ja hügieeninõuete ja piirangute tõttu nakatuvad inimesed väiksemate koguste viirusega.

Samas väidavad teised teadlased, et viiruse nõrgenemine ei vasta tõele ning viirus on sama ohtlik nagu alguses.

Itaalias Genova linnas San Martino üldhaiglas nakkushaiguste osakonna juhina töötav Matteo Bassetti ütles oma kogemusele tuginedes, et kui viirus oli veel märtsis ja aprillis nagu agressiivne tiiger, siis nüüd on see muutunud metsikuks kassiks. Professor Bassetti toob välja, et praegu tervenevad viirusest edukalt 80-90-aastased patsiendid, kes varem oleks surnud mõne päevaga. Neil patsientidel ei esine enam isegi hingamisraskusi nagu varem.

Itaalia sai koroonaga tugevalt pihta pandeemia alguses ja riigis on tuvastatud üle 238 tuhande nakatumise ning üle 34 tuhande koroonasurma.

Professor Bassetti leiab, et viirus pole enam nii surmav kui varem, kuna see on muteerunud ning ei kahjusta enam kopsusid nii nagu varem, samuti satub inimeste organismi vähem viirust tänu hügieenireeglitele ja vahemaa hoidmisele. Professor Bassetti ütles oma kogemusele tuginedes, et viirus muudkui nõrgeneb.

Viimased uudised