Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa Erakonna volikogu võttis vastu poliitilise avalduse, milles loetletakse konkreetsed sammud konfliktide ja pingete vältimiseks ühiskonnas COVID-19 pandeemia ajal.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on valitsuse suutmatus kehtestada arusaadavaid ja õigeaegseid piiranguid tekitanud segadust ja viinud kahel korral Eesti tervishoiusüsteemi kriitilisesse seisu.

„Valitsuse otsused ei põhine enam meditsiinilistel argumentidel, vaid soovist inimesi survestada. Lisaks ühiskonnas tekkinud segadusele on senised otsused soodustanud teatud ühiskonnagruppides vaktsineerimisvastaste hoiakute tekkimist. Eesti valitsus peab selgelt välja ütlema, et Eestis ei kehtestata üldist kohustuslikku vaktsineerimist ning seisab selle põhimõtte eest ka Euroopa Liidus,“ ütles Seeder.

Eeltoodud meetmetele lisaks tuleb Isamaa esimehe sõnul võtta kasutusele vaktsineerimiskahjude fondi vahendid ja töötada välja kriisist tabatud ettevõtete toetuspakett.

Volikogu esimehe Mart Maastiku sõnul ei tohi me pandeemia tingimustes rakendada meetmeid, mis tekitavad ühiskonnas asjatuid pingeid. „Peame naasma varasema korra juurde, kus inimesi koheldi võrdselt ning aktsepteeriti negatiivset testitulemust nakkusohutuse tõendina. Lisaks peab vaktsineerimine jääma vabatahtlikuks – riiklik sund laste ja täiskasvanute vaktsineerimisel tekitab ainult konflikte ning ei lahenda olukorda,“ ütles Maastik.

POLIITILINE AVALDUS
ISAMAA ERAKONNA VOLIKOGU
04.12.2021

PANDEEMIAST VÄLJUME AINULT ÜHESKOOS TEGUTSEDES

Vaktsineerimine aitab meie ühiskonnal pandeemiast väljuda ning vähendab koormust haiglavõrgule, samas ei tohi me pandeemia tingimustes rakendada meetmeid, mis tekitavad ühiskonnas pingeid ja konflikte. Põhjendamatu riikliku sunni asemel tuleb eelistada lahendusi, mille eesmärgiks on ühiskonda liita.

Valitsuse suutmatus kehtestada õigeaegselt täiendavaid piiranguid, on kahel korral viinud meid nakatumisnäitajates maailma tippu ning meie tervishoiusüsteemi viimse piirini. Jätkuvalt venib ka vaktsiinikahjustuste fondi loomine, mis aitaks leevendada inimeste hirme ning soodustaks vaktsineerimist. Ettevõtluse ja kultuuri toetusmeetmete osas pole Reformierakond ja Keskerakond suutnud tänaseni kokkuleppele jõuda. Senist juhtimiskaost ilmestab valitsuse suutmatus kuulata ühiskonna eri gruppide muresid.

Poliitika, mis eraldab mittevaktsineeritud inimesed ühiskondlikust elust, on tekitanud inimestes trotsi ning kahjustanud olulisel määral Eesti ettevõtjaid. Kõik riigid on mõistnud, et viiruse levikut aitab tõkestada võimalikult laiaulatuslik testimine. Ometigi aktsepteerib valitsus negatiivset COVID-19 testi ainult koolides.

Negatiivne COVID-19 testi tulemus annab inimesele kindlustunde, et ta ei ole koroonaviirusesse nakatunud ning testimise läbiviimine avalikus kohas annab ka seal viibijatele kindlustunde nakkusohutusest. Sellest loogikast lähtuvalt ning ühiskonna võimalikult normaalseks toimimiseks tuleb taastada varasemalt kehtinud kord, mille kohaselt saavad inimesed osaleda ühiskondlikus elus ka nakkusohutust tõendava negatiivse COVID testiga.

Isamaa volikogu leiab, et:

Piirangud tuleb ühtlustada ning naasta varasema poliitika juurde, kus koheldi inimesi võrdselt ning aktsepteeriti negatiivset kiirtesti tulemust nakkusohutuse tõendina.

Eesti valitsus peab selgelt välja ütlema, et Eestis ei kehtestata üldist kohustuslikku vaktsineerimist ning seisab selle põhimõtte eest ka Euroopa Liidus.

Laste vaktsineerimine on pere otsus. Lapsi ei tohi piirangute teel survestada vaktsineerima. Vaktsineerimine peab jääma vabatahtlikuks.

Koalitsioonierakonnad peavad kiirkorras toetama Isamaa algatust vaktsiinikahjustuste fondi loomiseks.

Uue väheuuritud Omikroni tüve leviku tõkestamiseks tuleb kõigile lähikontaktsetele kehtestada eneseisolatsiooni kohustus.

Koroonaviiruse läbipõdemine ja/või antikehade olemasolu peaks olema samaväärne vaktsineeritutele väljastatava COVID tõendi (vaktsiinipassi) kehtivusajaga.

Koolipidajatel ja riigil tuleb sihtotstarbelise programmiga pöörata eraldi tähelepanu koolide ventilatsiooni parandamiseks ning õhupuhastite soetamiseks.

Poliitiline avaldus:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [80.23 KB]

Viimased uudised