Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Geonarva/ Vikipeedia

Elva vallavolikogu 26. septembri istungil andsid 13 vallavolikogu liiget üle umbusaldusavalduse vallavalitsuse suhtes. Umbusaldusavaldusega on liitunud volikogu Isamaa ja EKRE fraktsiooni liikmed ning fraktsioonitu Toomas Laatsit.

Elva vallavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Fred Koppeli sõnul heidavad volikogu liikmed vallavalitsusele ette nõrka juhtimist ja finantsdistsipliini, mida eriti selgelt näitab värske eelarvestrateegia ja arengukava. „Vallavalitsus on eelarvestrateegia ja arengukavaga sisuliselt tunnistanud Elva valla investeerimisvõimetuks. Ujula ehitamine on lükatud määramatusse tulevikku. Vallajuhid küll möönavad, et investeerimisvõimekust saaks tõsta, kärpides püsikulusid, kuid samas ei olda nõus kärpeid tegema,” loetleb Koppel umbusalduse tagamaid.

Vallavolikogu EKRE fraktsiooni esimees Aivar Õun märgib, et vajadus umbusaldusavaldus esitada oli kasvanud möödapääsmatuks. „Volikogusse valitud liikmed kannavad vastutust seista valla arengu eest. Kui istuv võimukoalitsioon järjekindlalt ignoreerib opositsiooni konstruktiivseid ettepanekuid valla juhtimise parandamiseks, on umbusalduse esitamine meie kohus,” lisab Õun.

Umbusaldamise hääletus toimub järgmisel (erakorralisel) volikogu istungil, mille toimumisaeg ei ole veel teada. Samal istungil valitakse umbusaldamise teostumise korral ka uus vallavanem.

Umbusalduse algatajad:
Rein Abel, EKRE fraktsioon
Tõnu Aigro, Isamaa fraktsioon
Peeter Ernits, EKRE fraktsioon
Juhani Jaeger, Isamaa fraktsioon
Inna-Inga Kalmus, Isamaa fraktsioon
Lauri Koni, EKRE fraktsioon
Fred Koppel, Isamaa fraktsioon
Toomas Laatsit, fraktsioonitu
Birgit Lõhmus-Komleva, EKRE fraktsioon
Marek Pihlak, Isamaa fraktsioon
Raimond Pihlap, Isamaa fraktsioon
August Vester, EKRE fraktsioon
Aivar Õun, EKRE fraktsioon

Viimased uudised