Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Hiina võimud tunnistasid, et neil pole aimugi, kui palju on tegelikult inimesi koroonaviirusega nakatunud, aga see number võib olla „küllalt suur”.

Briti asjatundjate hinnangul võib tegelik arv olla kuni 25 korda suurem kui näitavad ametlikud numbrid. Hiina president Xi Jinping kutsus inimesi lahingusse haiguse vastu, vahendab Daily Mail.

Uus viirus on ametlikult tapnud ligi 1500 inimest ja nakatanud üle 60 000 inimese. esmaspäeval kutsus Hiina liider Xi Jinping rahvast lahingusse viiruse vastu. Xi ütles, et võitlus saab olema karm ja kutsus selles osalema kõiki valitsusametnikke.

Hiina kommunistlik valitsus kutsus üles rajama veel rohkem ajutisi haiglaid ühiskondlikesse hoonetesse nagu spordisaalid, spordihallid, konverentsikeskused ja kultuurimajad.

Briti Lancasteri ülikooli viroloog Derek Gatherer ütles, et tegelik number haigestunute kohta võib olla 10-25 korda suurem, kui näitavad ametlikud numbrid. See hinnang põhineb neil inimestel, kes on reisinud Hiinast välja.

Wuhani võimud teatasid esmaspäeval, et kodude läbikäimisel avastati veel 1499 raskelt haiget inimest. Hiina võimud on andnud korralduse sellised inimesed teistest eraldada ajutistesse haiglatesse.

Kommentaarid

Viimased uudised