Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hans Henri P. Kluge. Kujutis: Twitter

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) hinnangul koroonapuhang Hiinas ei avalda Euroopale olulist mõju, sest seal levivad variandid on Euroopa mandril juba olemas.

„Praegune tõus Hiinas ei avalda eeldatavasti olulist mõju COVID-19 epidemioloogilisele olukorrale Euroopa regioonis,” ütles WHO piirkonna direktor Hans Kluge veebipressikonverentsil, vahendab Portugal News.

Lisaks kutsus Kluge Euroopa riike üles võtma Hiinast pärit reisijate suhtes „proportsionaalseid ja mittediskrimineerivaid” meetmeid.

Mitmed riigid, sealhulgas Portugal, Ameerika Ühendriigid, Jaapan, Prantsusmaa ja Saksamaa hakkasid nõudma negatiivseid teste Hiinast pärit reisijatelt ja mitmed riigid ei soovita tarbetuid reise Hiinasse.

Eelmisel nädalal soovitas Euroopa Liit oma liikmesriikidel kehtestada Hiinas lennueelse sõeluuringu, täiendades negatiivset testi Euroopa pinnale saabumisel „juhuslike testidega”.

„On ebamõistlik, et riigid võtavad oma elanikkonna kaitsmiseks ettevaatusabinõusid, kui me alles ootame Hiinast üksikasjalikumat teavet, kuna need meetmed peavad olema teaduslikult põhjendatud,” ütles Kluge.

WHO andmetel on Kesk-Aasiasse ulatuva Euroopa piirkonna 53 riiki peamiselt tänu kõrgele vaktsineerimismäärale Covidiga toimetulekuks hästi kaitstud.

„Piirkonnal (…) on 2023. aasta alguses tõesti väga hea positsioon. Meil ​​on tugev rahvastikukaitse, seda osaliselt tänu tekkinud loomuliku nakatumise lainetele, aga eelkõige tänu suurepärasele üldisele vaktsineeritusele,” ütles WHO Euroopa hädaabijuht Catherine Smallwood.

Siiski on organisatsiooni sõnul oluline säilitada kõrge valvsus.

„Pärast kolme pikka pandeemia-aastat, mil paljud riigid on hädas ülekoormatud tervishoiusüsteemide, oluliste ravimite nappuse ja kurnatud tervishoiutöötajatega, ei saa me endale lubada oma tervishoiusüsteemidele suuremat pinget,” rõhutas Kluge.

„See oht võib olla seotud murettekitava uue variandiga, igal pool ja igal ajal – ka siin Euroopas ja Kesk-Aasias. Saadud õppetundide põhjal peame suutma aegsasti ette näha, avastada ja reageerida,” lisas ta.

Viimased uudised