Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru kesklinnas asuv luksuslik Georgi butiikhotell teatas hiljuti, et on otsutanud loobuda puurikanade munade kasutamisest oma menüüs. Otsus sündis läbi positiivse dialoogi loomakaitseorganisatsiooniga Nähtamatud Loomad.

„Näeme, et tarbijate eelistused on muutumas ning soovime pakkuda oma klientidele alati parimat, võttes arvesse ka loomade heaolu,” kommenteeris otsust Georgi hotelli juhatuse liige Imre Viilukas. „Toetame igati rohelist mõttelaadi ning anname endast parima, et olla oma tegevuses avatud ja jätkusuutlikud,” lisas Viilukas.

Loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad sõnul seab Geordi otsus standardi hotellidele üle Eesti. „Kiidame Georgi meeldivat ja vastustustundlikku suhtumist, mis vähendab loomade kannatusi märkimisväärselt,” sõnas Nähtamatute Loomade kanade heaolu kampaaniajuht Sirly Meriküll.

Puurikanade heaolu teema kogub maailmas aina enam tähelepanu. Kanad puurisüsteemides veedavad oma elu väikestes ebasanitaarsetes puurides, milles neil liikumisvõimalus puudub. Kitsastes tingimustes jäävad kanade jäsemed tihti puurivõrede külge kinni, mis põhjustab luumurde, sulgede kaotust ja isegi surnuks tallamist teiste kanade poolt.

Puurivabadest munadest loobumine on saanud populaarseks trendiks hotellides üle maailma. Kuulsatest hotellikettidest puurivaba otsuse vastu võtnud ka Hilton, BestWestern, Marriott International, Accor Hotels, Hyatt ja InterContinental Hotels.

Kommentaarid

Viimased uudised