Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses koroonaviiruse leviku ja eriolukorraga jäävad kirikud avatuks, aga jumalateenistused toimuvad piirangutega.

Luterlikud kirikud

EELK Konsistoorium võttis neljapäeva õhtul vastu otsuse, et järgmise kahe nädala jooksul ei toimu tavapärased missad ehk armulauaga jumalateenistused, küll aga toimuvad sõnajumalateenistused.

Armulauda jagatakse eraviisiliselt, kuid mitte ühisest karikast, vaid oblaadi kastmisega veini sisse. Vaimulikud järgivad väga rangelt hügieeninõudeid.

Kirikud, kuhu oodatakse rohkem kui sadat inimest, peavad pidama mitu jumalateenistust, et osalejaid hajutada.

Kirikusse tulijatel on palutud jätta ära tavapärased kätlemised jms lähedane kontakt ning ka istuda nii, et kirikuliste vahele jääks ruumi. Kõigil kogudustel kes suudavad vajadusel olla omavalitsustele abiks, palutakse endast neile teada anda. Kõik väiksemad kogunemised palutakse edasi lükata.

Kirikud palutakse hoida ka nädalasiseselt avatuna, et inimestel oleks võimalik palvetada, süüdata küünlaid või kõnelda vaimulikuga.

Eesti-Apostlik Õigeusu Kirik

Metropoliit Stefanus andis oma ringkirjas edasi palve, et kui keegi tunneb end haigena, kuigi on tahtmine tulla kirikusse, on parem jääda koju ja arstiga ühendust võtta.

Terved inimesed ei peaks jätma nakkushirmust armulauale tulemata.

Ikoonide, risti jm suudeldavate pühade esemete pindu ja muud, mida kirikus tihti puudutatakse, puhastakse tavalisest tihemini desinfitseeriva lahusega. Kõik jumalateenistused toimuvad.

Baptistide kirikud ja kogudused

Eesti EKB Koguduste Liidu president Erki Tamm palus kogudustele saadetud ringkirjas järgida ametlikke nõuandeid ning andis teada, et kõigi suuremate kogunemiste osas võetakse otsused vastu jooksvalt.

Kogudustes on teravdatud tähelepanu hügieeninõuete täitmisel.

Rooma-Katoliku kirik

Missad toimuvad, kuid neil ei saa osaleda rohkem kui 100 inimest.

Kirikus istutakse nii, et inimeste vahele jääks vähemalt üks meeter. Kõik muud üritused peale missade jäävad ära, juba sel nädalal tühistati paastuajaks planeeritud kontserid.

Asjast tegi ülevaate Maaleht.

Viimased uudised