Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viimase kümne aasta haiglaravi statistika peegeldab muutusi tervishoiukorralduses ja rahvastikunäitajates. Iseloomulik on ravivoodite ja patsientide arvu vähenemine koos õendusabi kasvuga.

Haiglaravil viibitakse enamasti vereringeelundite haiguste tõttu, mis on peamisteks haigla aktiivravi põhjusteks pooltes maakondades ning õendusabis kõigis maakondades.

Maakondades on toimunud muutused vastavalt maakonnas oleva haigla vastutusalale, üld- ja kohaliku haiglaga maakondades on vähenenud voodiprofiilide (erialade) arv. Kõigis maakondades olid 2018. aastal avatud sisehaiguste, üldkirurgia ja õendusabi voodid ja osutati erakorralist statsionaarset abi.

Haiglaravi patsientide keskmine vanus on aastate jooksul tõusnud kogu rahvastiku keskmisest vanusest kiiremini. Maakondades on haiglapatsientide vanusjaotus erinev, mida tuleb analüüside tõlgendamisel arvestada. Maakondlik haiglapatsientide vanusjaotus sõltub lisaks rahvastiku vanusjaotusele haiglas olevatest voodiprofiilidest (erialadest) ja töökorraldusest.

Kõigest saab täpsemalt lugeda tervikülevaatest: https://intra.tai.ee//images/prints/documents/158201285826_Haiglaravi_maakondades_2009_2018_.pdf

Viimased uudised