Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Paljud naised panevad omale küüslauku tuppe, et seeläbi võidelda tupeseenega, aga günekoloog hoiatab, et naised võivad saada sellest mürgituse.

USA Kalifornia günekoloog Dr. Jennifer Gunter kirjutab sotsiaalmeedias, et labioritingimustes aitab küüslaugus sisalduv allitsiin küll seeni hävitada, aga tupp ei ole labor.

Dr. Gunter märgib, et küüslauk tuleb mullast ja toores küüslauk võib seetõttu kanda baktereid, mis võivad tekitada tupes õhukindlates tingimustes eluohtliku põletiku.

Lisaks sellele hoiatab arst, et 50-70 protsendil juhtudel, kus naised on endal tuvastanud tupeseene, polegi tegemist seenega. Seetõttu võib tupeküüslaugu nö edulugude puhul olla tegemist lihtsalt platseeboefektiga. Samuti ei pääse küüslaugus sisalduv illitsiin mõjule ilma küüslauku purustamata.

Kommentaarides vaidlevad mõned naised arstile vastu ja märgivad, et neil on küüslaugust abi olnud.

Tupeseen põhjustab naistel ärritust, voolust ja sügelemist. See vaevus esineb uuringute põhjal teatud eluetapil kolmel naisel neljast. Tupes elavad bakterid, mis kaitsevad tuppe seene eest, aga kui bakterite tasakaal on häiritud, näiteks antibiootikumide mõjul, siis hakkab seen vohama.

Küüslaugu toppimine tuppe pole ainus müüt, millega arstid püüavad võidelda. Teine selline on soovitus panna tuppa peterselli, mis pidi aitama menstruatsiooni esile kutsuda.

Jennifer Gunter on Twitter

Why you should not put garlic in your vagina. A thread. Garlic contains allicin, in THE LAB it MAY have antifungal (i.e. anti yeast) properties. This is in a lab, not even in mice. Just a dish of cells. Your vagina is not a dish of cells. #vaginaisanogarliczone 1/8

Viimased uudised