Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

gripp

Jõulunädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arsti poole 4560 haigestunut. Grippi või gripitaolistesse haigustesse haigestunute osakaal kahekordistus.

Haigestunute seas on kõige rohkem kuni 5-aastasi lapsi. Haigestumiste juurdekasv on aeglustunud laste vanuserühmades, kuid kasvanud enam kui 30 protsenti tööealiste ja vanemaealiste vanusrühmas.

Terviseamet hindab grippi haigestumise intensiivsust veel madalaks, gripilevikut aga laialdaseks. Haigestumine on jätkuvalt tõusutrendil. Tänavusele gripihooajale iseloomulikuks võib pidada gripiviiruste varasemat kohale jõudmist.

„Kui me tavaliselt hakkame gripiviiruseid registreerima jaanuaris ja viiruste leviku kõrghooaeg jääb veebruari või isegi märtsi, siis sel aastal algasid grippi haigestumised kuu aega varem,” ütles gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

„Haigestumiste üldarv püsib siiski veel madalal tasemel ja selle põhjuseks võib lugeda alanud koolivaheaega, sest reeglina haigestuvad esmalt enim lapsed. Teiseks põhjuseks võib pidada alanud pühi, mis tähendab, et inimesed ei pruugi pöörduda haigestumise korral kohe arsti poole. Hospitaliseerimiste arv näitab aga, et tegelik haigestumiste arv võib olla ametlikust statistikast suurem,” lisas Sadikova.

Raskekujulised gripijuhud

E-Tervise SA andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 70 patsienti, neist 50 viimase kahe nädala jooksul. Intensiivravi on gripi tõttu vajanud kuus inimest. Üks inimene oli vanuses 57 eluaastat, ülejäänud üle 65 aastast. Kõik kuulusid riskirühmadesse.

Kolme haigla andmetel on gripi tõttu surnud sel hooajal kolm inimest. Kõik kuulusid riskirühmadesse nii vanuse kui ka raskete krooniliste haiguste tõttu, kõik olid vaktsineerimata.

Lõunaeestlane

Viimased uudised