Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

veoautokross

Lätis Smiltenes oli pühapäeval võistlemas Eesti veoautokrossi paremik, kui peeti Eesti meistrivõistluste neljas ja Balti meistrivõistluste kolmas etapp.

Smiltenes toimuvad autokrossi võistlused eristuvad teistest etappidest võistlustel osalevate masinaklasside rohkuse poolest, aga ka iga-aastase traditsioonilise võistlejate ja fännide ühise avaparaadi poolest.

Smiltene rada pakkus väljakutseid veokitel võistlejatel, kuna nemad pidid erinevalt sõiduautodest ja bagidest läbima ka veetakistuse, mis sai mitmele mehele saatuslikuks. Võistlusmasinad ei olnud sellise takistuse läbimiseks valmis ning tõrkusid pärast veetakistuse läbimist või jätsid võistleja raja serva.

Võistlusklassis Gaz 51/52 klassis jätkas kindlat sõitu kõik eelmised etapid võitnud ja senipeetud etappidel vaid korra ühes poolfinaalis teine olnud Marko Tiinas.

Ka Smiltenes võitis Marko ajasõidu, tegi kõva sõidu poolfinaalides ning oli ülekaalukas võitja finaalis. Teise koha saavutas esimest korda rajal olnud Andre Mõttus ning kolmanda Veikko Hirsnik.

Meeldiv on tõdeda, et selles klassis oli rajal jällegi uusi tegijaid ning kokku on etappidel startinud käesoleval aastal juba 17 võistlejat. Eesti MV arvestuses jätkab kindla liidrina Marko Tiinas. Talle järgnevad Kaido Orro ning Jaanus Simul.

Superbagide klassis käis poolfinaalides esikohaheitlus Mart Henningu ja Tanel Kihulase vahe. Esimese poolfinaali võitis Henning ja teise Kihulane. Mõlemad poolfinaalid lõpetas kolmandana Ainars Ramats.

Seni kõik etapid võitnud Henningul hakkas finaalis võistlusmasina mootor tõrkuma ja ta pidi leppima kaheksanda kohaga.

Etapivõidu võttis Ramats, kes selle võiduga tõusis Eesti MV arvestuses kolmandaks. Teine oli Kihulane ning kolmandana lõpetas eelmise aasta hõbe Eino Tänavaots. Eesti MV arvestuses on paremusjärjestus momendil Henning, Kihulane, Ramats.

Gaz 53 klassis on teistest üldarvestuses eraldunud kolm meest: Toomas Repp, Mikk Mäesaar ja Erko Sibul. Neile suudab konkurentsi pakkuda Andres Allik, aga pidevad tehnilised probleemid on lubanud teda vaid esimesel etapil poodiumile.

Smiltene etapi võitis Mäesaar Repi ees. Kuna ajasõidus ja poolfinaalides head sõitu teinud Sibul ning finaalis korraks liider olnud Allik katkestasid, võttis kolmanda koha Tajo Aasaroht. Üldarvestuses on järjekord Repp, Mäesaar, Sibul.

Järgmine veoautokrossi etapp sõidetakse 9. septembril Tapa rajal.

KALLE ALLIK

FOTOD: PILLE RUSS

Viimased uudised