Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa ravimiamet kinnitas täna kolmapäeval, 7. aprillil, et AstraZeneca koroonavaktsiini ja eluohtlike ajutrombooside vahel on seos, aga see on väike.

EMA peadirektor Emer Cooke ütles, et pole täheldatud vaktsiini põhjustatud ajutrombooside seotust patsientide vanuse ja sugupoolega. Üks ajutrombooside põhjus võib EMA andmetel olla organismi immuunreaktsioon vaktsiinile. Cooke ütles, et vaktsiini seose uurimist tromboosidega jätkatakse ja antakse vastavad soovitused.

EMA peadirektor samas lisas, et vaktsiin on olnud efektiivne ja päästnud inimelusid. Info vaktsiini ja ajutrombooside seoses kohta on avaldatud EMA kodulehel.

EMA hakkas vaktsiini ja ajutrombooiside seost uurima peale seda, kui mitmetest riikidest tuli info selliste juhtumite kohta. Praeguseks on enamus juhtumitest olnud alla 60-aastastel naistel vähem kui kaks nädalat peale vaktsineerimist. EMA rõhutab, et kui miljoneid inimesi vaktsineeritakse, võib selliseid asju ette tulla. EMA pole seadnud piiranguid vaktsiini kasutamisele.

AstraZeneca koroonavaktsiin kannab alates märtsikuust nimetust Vaxzevria.

Kommentaarid

Viimased uudised