Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Leedu kaitseministeerium

Euroopa parlamendi liikmed esitasid 86 allkirjaga ettepaneku Ülemkogu eesistujale, kõrgele välispoliitika esindajale ning kuue EL liikmesriigi valitsusjuhile Patriot õhutõrjesüsteemide eraldamiseks Ukrainale.

Isamaa erakonna aseesimehe, Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase sõnul on Euroopa riikidel kokku ligi 100 Patriot tüüpi süsteemi, millest Ukrainal on täna hädasti vaja seitset. „Eelmisel nädalal hääletas üle 500 europarlamendi saadiku selle poolt, et lükata edasi Euroopa Liidu Nõukogu eelarve täitmise aruande kinnitamine seniks kuni selle sama Nõukogu moodustavad liikmesriigid on teinud Ukrainale hädavajaliku otsuse õhutõrjesüsteemide osas,” kommenteeris Terras.

Ukrainal on puudus just laskemoonast ja õhutõrjest, millega tagasi tõrjuda pealetungivaid agressorriigi vägesid. Terrase sõnul on Euroopa Parlamendis laiapindne toetus Ukraina abistamisele ja oma kirjaga soovivad Parlamendi liikmed koputada liikmesriikide südametunnistusele, sest Ukraina jaoks on olukord kriitiline ja Patriot süsteemide saatmine aitaks seda leevendada.

Viimased uudised