Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Südameapteek

Alates esmaspäevast, 19. aprillist, saab 25 apteegis üle Eesti end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

Sellel aastal on puukentsefaliidi vastu vaktsineerimisse kaasatud 25 apteeki 11 Eesti linnas. Nagu ka varasemalt, on see võimalik Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Pärnus, Rakveres, Narvas, Võrus kui Kuressaares, uute kohtadena on lisandunud Rapla ja Haapsalu. Täpsem apteekide nimekiri koos broneerimise ja vaktsineerimise hinna infoga on leitav vaktsineeriapteegis.ee veebilehelt.

Puukentsefaliit  on haigus, mida põhjustab puukentsefaliidi viirus. Puukentsefaliidi viiruste ülekandjateks inimestele on puugid, kes puugihammustuse teel kannavad ühtlasi üle ka viirusi. Viirused võivad levida inimesele ka nakatunud looma (näiteks kitse või lehma) pastöriseerimata piima või piimasaaduste tarbimisel. Puukentsefaliiti nakatumist saab vältida vaktsineerimisega.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) määratluse kohaselt asub Eesti piirkonnas, kus tuleks puukentsefaliidi vastu vaktsineerida kogu elanikkond. Puukentsefaliidi tüsistused on seotud elukvaliteedi langusega ja pikaajaliste kuludega nii seda põdevale patsiendile kui ka ühiskonnale.
Lisainfo apteegis vaktsineerimise kohta: https://www.vaktsineeriapteegis.ee/puukentsefaliit/teenusest

Puukentsefaliidist: https://ta.vaktsineeri.ee/et/haigused

Viimased uudised