Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

FIM superkrossi rada Adrenalin Arenas. Pilt: Adrenalin Arena

15.-17. aprillil tuleb Sõmerpalusse Adrenalin Arena motohalli kohale Euroopa paremik ja loomulikult sellised Eesti talendid nagu Karel Kutsar ja Tanel Leok.

Sõidetakse selle ala 2021. aastal ärajäänud etapid, et selgitada superkrossi Euroopa meistrid meeste, juunioride ja esmakordselt ka naiste arvestuses. Kokku 3 päeva tähendabki 3 eraldi etappi, mis on tihedalt nädalavahetusele kokku pakitud ja pakub kuhjaga põnevust.

Superkross erineb motokrossist oma rajaehituselt. See on kitsam ja seetõttu on väga oluline sõitja meisterlikkus, et mahtuda kõigiga rajale. Kogu rada on pea ligi 500 meetrit pikk ja sellelt ei puudu motokrossile omased hüpped ja rütmi sektsioonid. Sõmerpalus asuv Adrenalin Arena on sealjuures Euroopa suurim sisehall, kus sellist võistlust korraldada saab.

Kui asjatundmatule selgitada motokrossi ja superkossi erinevust on ehk lihtsam vaadata muusikamaailma suunas. Sellises võrdluses on motokross energiast pulbitsev heavy metal ning supercross jazz rock. Pillid on samad ja ka helid rokivad võimsalt, kuid on kõik täpsem ja tehnilisem ning ka pisikesi eksimusi ei andestata, rääkimata suurtest.

Pingutada tuleb kõigil, sest superkrossil jagatakse kolme etapi kokkuvõttes ka motiveerivaid summasid auhindadeks. Näiteks SX meeste klassi võitja pistab tasku 2000€ ja SX naiste arvestuses saab võitja 1000€. Kokku on võistlusklasse neli:

  • ●  SX Mehed (vanuses 16-50.a – lisatingimustel ka vanemad kui 50a.)
  • ●  SX 125 (vanuses 13 -17a.)
  • ●  SX 250 (vanuses 14-23.a)

Loic Marey, kes on teinud lugematu arv MX ja SX tiitlivõistluste radasid, mida hinnatakse kõrgelt üle maailma, sõnas kindlameelselt: „Rada on võistlusteks valmis, olen tulemusega rahul!”

„Loic Marey on tõesti suurepärase raja Adrenalin Arena motohalli rajanud. Usun, et see meeldib kõigile sõitjatele väga,” lisas võistluste korraldaja Peeter Põldaru. Ootusärevalt ütles ta juurde: „Me ei jõua ära oodata, et siin, väikeses Sõmerpalus olla ajaloo tunnistajateks kõigiga, kes tribüünidele kohale tulevad! Kunagi varem pole Eestis superkrossi euroopa meistrivõistluseid korraldatud!”

Publikul on soovitatav reageerida kiiresti, sest kohtade arv on piiratud. Igale päevale on kuni 1390 piletit. Soovides kõigil kolmel päeval kaasa elada tuleb soetada igale päevale vastav pilet. Piletite info leiab Piletilevi eelmüügist. Lisainfo võistluse kohta: www.adrenalinarena.com

Viimased uudised