Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 24. oktoobril 2022 avab aadressil Pikk 26, Elva uksed ennetus- ja peretöökeskus Elva Perepesa, mille tegevus võimestab lastega peresid ning pakub nõu ja tuge laste kasvatamisel ning peresuhete loomisel ja hoidmisel. Oodatud on kõik pered lapseootusest kuni lapse kooliminekueani.

Perepesa on kogukondliku suhtlemise ja kooskäimise koht, mis varajase märkamise ja ennetamise kaudu panustab laste ja perede heaolu hoidmisesse. Perepesas on mängutuba, kuhu saab tulla lapsega mängima ja teiste peredega kohtuma. Lisaks pakub Perepesa erinevaid teenuseid, koolitusi ja juturinge. Fookuses on lapseootuse ja lapse sünniga kohanemine, lapse arengu toetamine tema elu erinevatel etappidel, lapsevanemaks kasvamine, pere- ja paarisuhete loomine ja hoidmine ning tervist toetavate valikute tegemine.

„Kõik lapseootel ja väikeste lastega pered – tulge lihtsalt aega veetma, kogemusi jagama või uusi teadmisi koguma,” julgustab Elva Perepesa juht Teele Kravtšenko ja selgitab, et Perepesa on peredele sõbralik ja turvaline kohtumispaik, kus saab jagada nii rõõme kui muresid. „Lapsevanemaks kasvatakse ja õpitakse, meie siiras tahe on toetada peresid lapsevanema rolli sisse elamisel ja selle rolli kandmisel.”

Avamispäeval, 24. oktoobril kell 14–17 on Elva Perepesa uksed aadressil Pikk 26, Elva avatud kõigile huvilistele. Avatud on mängutuba ning saab tutvuda ruumide ja pererahvaga külastajaid ootavad keskuse juht Teele Kravtšenko ning mängutoa koordinaator Anneli Jaeger. Lapsi lõbustab Perepesa tibu ja igal täistunnil toimuvad 10–20 minuti pikkused tegevused. Esinevad laulustuudio lapsed ning pidupäeva puhul pakutakse ka torti.

Elva Perepesa loomiseks sõlmis Elva Vallavalitsus koostööleppe sihtasutusega Lapse Heaolu Arengukeskus, kes on Perepesa mudeli looja ja arendaja. Ennetus- ja peretöökeskuse tegevusmudel toetub rahvusvahelisele praktikale ja teadusuuringutele, mudelit on kohandatud Eesti oludele ja see lähtub riiklikest arengusuundadest.

Hetkel tegutsevad Perepesad Põltsamaal, Viljandis, Türil ja Tartus ning järgmistel aastatel on kavas veelgi laieneda. Eesmärk on luua Perepesa igasse omavalitsusüksusesse, et tugi laste kasvatamisel oleks Eesti peredele kõikjal kodu lähedal kättesaadav.

Täpsemat teavet leiab Elva Perepesa veebilehelt www.perepesa.ee/elva-perepesa ning Perepesa Facebookist ja Instagramist.

Viimased uudised