Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaks Austraalia juhtivat toitumisspetsialisti avaldasid, mida süüa, et vähendada päevadega kaasnevaid valusid ja krampe.

Tavaliselt on naiste jaoks kõige hullem aeg nädal enne menstruatsiooni algust. Seetõttu tuleks sel ajal oma toitumist jälgida, vahendab Daily Mail.

Austraalia naised Susie Burrell and Leanne Ward juhivad veebis saadet The Nutrition Couch, mis keskendub toitumisele. Viimases saates oli juttu toitumisest päevade ajal.

Verejooksu algusele eelnev nädal on tavaliselt naistele kõige raskem. 5-10 päeva enne päevade algust on tavaliselt tunda krampe. See tuleneb asjaolust, et progesteroon (rasedust ja menstruaaltsüklit kontrolliv suguhormoon) ja östrogeen (naissuguhormoon) mõjutavad teineteist ja põhjustavad organismis ainevahetuslikku kaost.

Sel ajal peaks tarbima ohtralt tsinki, oomega-3 lisandeid ja magneesiumi. Seda saab teha, süües ohtralt liha, lõhekala, koorikloomi, kaunvilju, pähkleid, seemneid, tumedat šokolaadi, piimatooteid, täisteratooteid ja mune.

Asjatundjate väitel on võimalik oma toitumist kontrollides oluliselt vähendada menstruatsiooni vaevusi. Tulemused ei pruugi avalduda kohe, küll aga pärast kolme tsüklit.

Lisaks toitumisele on päevade ajal kasulik vähendada kehalist aktiivsust. Tavaliselt sel ajal naised higistavad rohkem ja treeningud on seetõttu vaevalisemad.

Samuti aitavad päevade vaevusi vähendada kiudainete ja kaaliumi poolest rikkad juurviljamahlad nagu peedi, selleri ja porgandi mahlad.

Viimased uudised