Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Martin Dremljuga

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4881 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 430 ehk 8,8 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul manustati 8714 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 346 940 inimesele, kellest lõpetatud vaktsineerimisega on 132 534 inimest. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 62 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 213 inimesel. 162 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 61, Pärnumaale 37, Tartumaale 31, Lääne-Virumaale 15, Põlvamaale 14, Läänemaale 13, Valgamaale 11 ning Viljandimaale 10 uut nakkusjuhtu. Raplamaale lisandus kaheksa, Saaremaale neli, Jõgeva- ja Järvamaale kaks ning Võrumaale lisandus üks uus nakatunu. Hiiumaale uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kaheksa positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Võrdluseks, eile teisipäeval lisandus eelneva ööpäevaga 401 nakatumist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 363,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 23, haiglaravi vajab 301 patsienti

Tänase, 5. mai hommikuse seisuga viibib haiglas 301 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 51 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 38 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 23. Koju saadeti 17 inimest (üks registreeriti tagantjärgi) ning 17 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Haiglaravi on kokku vajanud 7 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 68 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 229 inimest (76 protsenti).

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest – 58-aastane mees, 68-aastane mees, 73-aastane mees, 84-aastane mees, 86-aastane naine ja 90-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 1183 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 7216 COVID-19 haigusjuhtumit 6943 inimesega.

5. mai seisuga on tervenenud 114 033 inimest. Neist 74 843 inimese (65,6%) haigusjuhtum on lõpetatud, 39 190 inimese (34,4 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 308 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 123 781 (9,5 protsenti testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 346 940 inimesele, lõpetatud vaktsineerimisega on 132 534 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 346 940 inimesele, kellest 214 406 on pooleli oleva vaktsineerimisega ning 132 534 on lõpetatud vaktsineerimisega. Ööpäeva jooksul manustati 8714 doosi, kokku on manustatud 479 377 vaktsiinidoosi.

Sellest esmaspäevast, 3. maist oodatakse COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki 50-aastaseid või veel sel aastal 50-aastaseks saavaid inimesi. Samuti on endiselt oodatud vaktsineerima COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed sõltumata vanusest. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, helistades kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri.

50+ aastaste inimeste nimekirjad üleriigilises digiregistratuuris on avatud. Tervishoiuteenuse osutajad avavad järjest vabu aegu. Kõik tervishoiuteenuse osutajad, kes on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud, teevad oma ajad avalikuks vastavalt vaktsiinide olemasolule. Sellest tulenevalt muutub ka info üleriigilises digiregistratuuris.

Üleriigilises digiregistratuuris on tänahommikuse seisuga enam kui 2400 vaba vaktsineerimise aega tervishoiuasutustesse üle Eesti. Vaktsineerimise aegasid pakuvad digiregistratuuris City Tervisekliinik, Corrigo, Eesti Diabeedikeskus, Hiiumaa Haigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Järvamaa Haigla, Jõgeva Haigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Läänemaa Haigla, Lõuna-Eesti Haigla, Medita Kliinik, Põlva Haigla, Qvalitas Arstikeskus, Rakvere Haigla, S Silmarõõm, Sanatoorium Tervis, Tallinna Eriarstikeskus, Tartu Ülikooli Kliinikum, TNP Konsultatsioonid, Viljandi Haigla ja Viru Haigla.

Iga inimene, kes kuulub hetkel vaktsineeritavasse sihtrühma, näeb sellekohast infot ka patsiendiportaalis (www.digilugu.ee), kust ta saab kohe liikuda üleriigilise digiregistratuuri vabade aegade vaatesse. Aegu on võimalik digitaalselt broneerida kõigis oma ajad avalikustanud haiglates.

Tehniliste küsimuste või digiregistratuuris aja broneerimise osas võib võtta ühendust TEHIKu kasutajatoega telefonil 7943 943 või e-posti aadressil abi@tehik.ee (iga päev kell 7-22).

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 275 221 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 6709 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 123.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Olukord paraneb, kuid oht ei ole möödas

Väga kõrge riskitaseme tõttu tuleb ka ilusate ilmade saabudes hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, vältida kogunemisi, hoiduda pidudest ja kanda siseruumides maski. Isegi väheste haigusnähtude korral tuleb minna testima ning haige või lähikontaktsena jääda koju.

Esmaspäevast leevenenud piirangute kohta saab lisainformatsiooni siit: https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-leevendab-jark-jargult-covid-19-piiranguid-alates-26-aprillist

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised