Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Liit esitleb end PyeongChangi taliolümpiamängude mäekõrguse võitjana ja sel on tõsi taga. Sestap võib end võitjana tunda ka väike Eesti, kuigi Eestit esindanud sportlased ühtegi medalit ei saanud.

Eestlased kukkusid pärast olümpiat mossitama ja üksteist süüdistama, kuna ei saadud ühtegi medagit. Aga nukrutsemiseks pole põhjust, sest Euroopa Liit võitis. Kuivõrd riik on üks, siis on eestlastel ühtemoodi põhjust rõõmu tunda Soome, Rootsi, Saksa või Hollandi medalite üle. On ju eestlased juba kümmekond aastat kaasa aidanud sellele, et soomlastel, rootslastel, sakslastel ja hollandlastel hästi läheks. Seetõttu on kõik Euroopa Liidu sportlased samahästi ka Eesti sportlased.

Eestlaste jaoks on olukord võibolla veidi harjumatu, et pidada näiteks Soome või Rootsi medaleid enda omadeks, aga eesti parimad pojad ja tütred on nagunii juba Helsingis, Stockholmis, Brüsselis ja mujal Euroopa Liidus laiali ning tulevikus esinevad need tublid eestlased Euroopa Liidu esindajatena.

See ongi Euroopa Liidu üks aluspõhimõtteid: riik on üks, raha on üks, eestlastel on taskus Euroopa Liidu punane pass ja iga inimene võib vabalt omale terves Euroopa Liidus elu- ja töökohta valida. Seetõttu ei saa süüdistada ka neid, kes lähevad parema palga ja elu peale Soome või mujale: see peabki Euroopa Liidus nii olema, selleks ongi Euroopa Liit loodud. Kui Eestil midagi ei enamat pakkuda pole, siis jääbki Eesti paraku Euroopa Liidu sünnitusmasinaks ja vanadekoduks ja nii ongi. Võibolla polegi see paha lahendus, kui eestlased lähevad ennast teostama mujale ning vanaduses enne surma tulevad tagasi. Kitsastes oludes üles kasvanud eestlased on näidanud end maailmas väga läbilöögivõimelistena.

Samamoodi on äärmiselt lühinägelik süüdistada eestlasi, kes Lätis kauba järel käivad. See peabki nii olema. See ongi Euroopa Liit! Kui Eesti oleks tahtnud üksinduses „oma asja” ajada, siis poleks pidanud Euroopa Liiduga liituma. Aga liidus kehtib inimeste, kaupade ja teenuste vaba liikumise põhimõte ning kõik, kes sellele vastu seisavad, nagu seda teevad praegu mõned Eesti tipp-poliitikud, need seisavad vastu Euroopa Liidu aluspõhimõtetele. Need seisavad vastu Euroopa Liidule.

Eesti poliitikud peaks enne rahva süüdistamist endale kõigepealt meelde tuletama, et just nemad olid need, kes rahva Euroopa Liitu viisid. Aastaid on Eesti tänu vabale liikumisele nautinud soomlaste alkoholi ja muid oste. Eestis käib aastas miljoneid soomlasi sisseoste tegemas. Soome valitsus on kõike seda ilma paanikata rahulikult pealt vaadanud ja seda isegi soodustanud. Pole midagi imestada: kui läheb paremini eestlastel, läheb paremini ka soomlastel, sest riik on üks. Eesti poliitikud on aga leilis, kui inimesed aktiivsust üles näitavad ja natuke mujal ringi vaatavad. Pole midagi teha, nüüd tuleb arvestada ka sellega, et eestlased võimaluse avanedes Lätis või mujal ostmas käivad. Nagu öeldud: võibolla olete selle ära unustanud, kallid poliitikud, aga see ongi Euroopa Liit!

Lisaks eelnevale on paslik märkida, et tänapäeva tippsport on meeskonnatöö ning eestlased olid otseselt päris mitme medali sepistamise juures.

LÕUNAEESTLANE

Congratulations to all the athletes who took part in the 2018 Winter #Olympics ! If the 🇪🇺 was a team, it would be top of the podium. . Share if you are proud of the success of Europe’s athletes! ❄ 🥇🥈🥉⛷🛷🥌⛸❄ . @olympics #PyeongChang2018

A post shared by European Parliament (@europeanparliament) on

Viimased uudised