Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

haiglate liit

Riigi, kõrgkoolide ja haiglate vahel teisipäeval sõlmitud konsensusleppe kohaselt suurendatakse järgmisel neljal aastal õdede ja ämmaemandate õppekohtade arvu ning garanteeritakse neile tööpraktika ja juhendajad.

Haiglate liidu juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul on Eesti tervishoius lisaks rahapuudusele terav puudus õdedest.

„Oleme seetõttu õdede koolitustellimuse suurendamise konsensuslepet väga oodanud,” rääkis Sule. „Eestis pakutava tervishoiuteenuse kõrge kvaliteet sõltub kõige enam just meie kõrge kvaliteediga tervishoiutöötajatest, kes pahatihti töötavad suure koormusega ja ennast isegi mitmel töökohal jagades.”

Sõlmitud lepe kohustab eraldama tervishoiukõrgkoolidele tegevustoetust, mis tagab õdede ja ämmaemandate õppesse vastuvõtu ning õppe. Tervishoiukõrgkoolid lubavad omalt poolt tagada nende koolitamise. Haiglate liit omakorda panustab õdedele ja ämmaemandatele praktika pakkumisega ning lisaks tagab praktikantidele juhendajad, teatas sotsiaalministeerium.

Konsensusleppe sõlmisid sotsiaalministeerium, haridus- ja teadusministeerium, haiglate liit, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, õdede liit ja ämmaemandate ühing.

Lõunaeestlane

Viimased uudised