Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kuni 18-aastaste neidude koondis. Foto: Eesti Käsipalliliit.

Eesti noortekoondiseid käsipallis ootab ees tihe võistlussuvi ja selle avab juba teisipäeval kuni 18-aastaste neidude esindus. IHF/EHF Women’s Challenge Trophy nime kandev võistlus peetakse Bosnia ja Hertsegoviinas, seal osaleb kaheksa naiskonda ja Martin Noodla juhendatav Eesti kohtub avamängus Belgiaga.

Eesti neiud loositi A-alagruppi, kus teises voorus on vastas Küpros ning maikuu viimasel päeval Moldova. Tuzla linnas toimuva turniiri B-alagruppi kuuluvad korraldajamaa, Suurbritannia, Luksemburg ja Aserbaidžaan. 2. ja 3. juunil peetakse kohamänge, iga alagrupi kaks esimest pääsevad poolfinaali, ülejäänud selgitavad välja kohad viiendast kaheksandani.

Peatreener Noodla valis koondisse neljast klubist 14 pallurit, kellest enamik tegi lõppenud kodusel hooajal kaasa Eesti naiste meistriliigas. „Kogemusi on kõigil, Mia-Marii Tedrekull oli meil sügisel juba naiste koondises maavõistlusteks Soome vastu. Aga mitmed teisedki on läbi hooaja kestnud rahvuskoondise treeningutel osalenud,” sõnas Noodla.

„Valik on parim, mis meil selles vanuses on,” kinnitas koondise juhendaja. „Võibolla võinuks mõned nooremad tüdrukud kaasata, aga otsustasime minna vaid 2000. ja 2001. aastal sündinutega. Paljudel 9. klassi lõpetavatel olnuks põhikoolilõpu tõttu nii või teisiti keeruline osaleda.”

Naiskonna kapteniks valiti Teele Utsal Põlvast, kes nii naiste meistriliigas kui tütarlaste A-klassis oli tänavu parim snaiper. „Teele on kindlasti üks meie liidreid, koos tiimikaaslase Selma Reiniga Põlvast. Läbi nende kahe tagamängija peaks paljuski meie mäng toimima, aga tähtsad rollid on muidugi kõigil koondislastel,” lisas Noodla.

Vastastest pole Eesti koondise treeneril mingit infot ja seeläbi konkreetset eesmärkigi turniiriks raske seada. „Robustselt öeldes – tahaks võimalikult palju mänge võita! Eks avapäeval saame mingi ülevaate teistestki koondistest ja siis oskame šansse paremini hinnata. Usun ja tean, et tüdrukud on võitluseks valmis,” hindas Noodla.

Eesti U18 neidude koondis turniiriks Bosnia ja Hertsegoviinas:

Mia-Marii Tedrekull, Camilla Ševtsova, Gerda Staal (kõik SK Tapa), Anastassia Volkova, Diana Vassiljeva, Anastasia Londak (kõik SK Reval-Sport), Karina Mere, Karina Adissova (mõl. HC Kehra), Teele Utsal, Selma Rein, Tuuli Ilus, Greete Märtson, Rutt Kahre ja Maarja Kongi (kõik Põlva Käsipalliklubi). Peatreener Martin Noodla, treener Mare Neps, arst Sveta Sokolova, delegatsioonijuht Priit Allikivi.

Viimased uudised