Eile ja täna korraldati Haanjas Eesti meistrivõitlused laskesuusatamises, mis toodi üle Otepäält, kus valitseb lumepuudus.

Haanja ongi teadaolevalt ainus suusakeskus Eestis, kus on lund. Lisaks Eesti sportlastele osalesid täna ka Läti ja Leedu sportlased.

Täna kell 14 startisid mehed ja juuniorid, videot stardist vaata allpool.

Eile sprindietapil Eesti meistriks tulnud Roland Lessing alistas täna 12,5 km pikkuse raja ja neli lasketiiru ajaga 36.42, tehes nelja tiiru peale vaid ühe möödalasu (0+0+1+0). 56 sekundit vanameistrist tagapool jõudis finišisse Rene Zahkna, kellel tiirudes paraku nii head õnne polnud ja kontole kogunes 4 möödalasku (1+1+1+1). Poodiumi kolmandale astmele astus täna Kauri Kõiv (+1.39; 1+0+1+2).

Naiste 10 km pikkusel rajal seadis Tuuli Tomingas võiduajaks 32.23, tiirudes eksis neiu kokku viiel korral (3+1+0+1). Tema järel sai hõbemedali kaela Grete Gaim (+0.14; 1+1+1+1). Pronksmedali sai kaela Regina Oja (+1.34), kellel möödalaske kogunes 7 (2+0+3+2).

Juba tuleval nädalal sõidab koondis Oberhofi, kus toimub neljas maailmakarika etapp.