Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pildil: Võitlust oli karikakaitsja Põlva Serviti ja esiliigaliidri Põlva/Arcwoodi poolfinaalis küllaga. Foto: Helin Potter

Sel nädalavahetusel toimub Põlvas meeste Eesti karikavõistluste finaalturniir käsipallis. Esimeses poolfinaalis sai karikakaitsja Põlva Serviti 31:21 (14:11) jagu kaaslinlaste esiliigaklubist Põlva/Arcwood. Teise finalisti selgitavad HC Tallinn ja Viljandi HC.

Kahe Põlva klubi vastasseis tõotas põnevust ja intriigi ning pakkus mõlemat. Esiliigas ja karikasarjas tänavu vaid võite tunnistanud Põlva/Arcwoodi ridades on ohtralt kogenuid, endiseid Kalmer Mustingu õpilasi, teiste seas ekskoondislasi ning Servitiga mitmekordseks Eesti meistriks ja karikavõitjaks kroonitud mehi.

Serviti püüdis kiire tempoga vastaseid mängurütmist välja viia, kuid Arcwoodi nii lihtsalt ei kõigutanud. Pärast karikakaitsjate 2:1 edu, aitasid Veiko Tigasoni ja Olari Paumetsa väravad hoopis Arcwoodi eduseisu. Häid tõrjeid tegi väravasuul sajandi algul Eesti koondiseski esinenud Kristjan Kukk ning Serviti rünnakud tervikuna ei jõudnud korralike lahendusteni.

Arcwood nõelas vahepeal vastaste relva ehk kiirrünnakutega ning Raido Peedomaa ja Paumetsa visetest tuli 11. minutil 7:5. Seisul 9:7 võttis Musting minutilise mõttepausi ja see tõi pöörde. Rünnak hakkas toimima, vastased patustasid pallikaotustega ning jäid lisaks kahemehelisse vähemusse. 5:0 vahespurdi lõpetuseks viis Hendrik Varul Serviti 12:9 ette.

Peedomaa lõpetas küll esiliigaliidri kuueminutilise väravapõua, aga vaheajaks juhtis Serviti 14:11. Teise pooltunni alguseks vahetasid väravatega Varul ja Peedomaa, kuid siis tabas Serviti kolm korda järjest ning kasvatas vahe juba kuuele, 18:12. Arcwood jätkas tublit võitlust ja meeskonna noorima, 25-aastase Markus Käo kahe tabamuse abil tuli seisuks 21:17.

Lähemale ei saadud aga kuidagi, sest Serviti poolel olid suurepärases viskehoos Ivan Telepnev ja Henri Sillaste. Nooremad ja paremini treenitud põlvalased said 31:21 võidu. Serviti kasuks viskas Telepnev kaheksa, Sillaste seitse ja Raiko Rudissaar neli väravat, kaotajate ridades tabas Peedomaa neli, Käo, Tigason ja Paumets kolm korda.

Eesti karikavõistluste finaalturniir Põlvas:

1.12.   18:00  HC Tallinn – Viljandi HC

2.12.   13:00  Pronksimäng: Põlva/Arcwood – HC Tallinn või Viljandi HC

2.12.   15:00  Finaal: Põlva Serviti – HC Tallinn või Viljandi HC

Kommentaarid

Viimased uudised