Markus Kask (Aruküla SK) tegi Makedoonia vastu turniiri parima mängu. Foto: EHF

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste käsipallikoondis lõpetas alagrupimängud Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiril. Eesti jäi Tbilisis 22:26 (7:16) alla grupivõidu kindlustanud Makedooniale.

A-alagrupis kahe punktiga viienda koha saanud Eestil jääb turniiril pidada üks kohtumine, kui pühapäeval võideldakse 9.-10. kohale. Vastu tuleb seal Leedu ja B-alagrupi viimase (Soome või Kreeka) vahelise matši võitja.

Kohtumine algas mõlemapoolselt praagirohkelt. Eesti kombineeris küll rünnakul kavalalt ja pääses visetele, ent vana häda ehk puudulik realiseerimine lõi jälle välja. Lisaks jätsid Alfred Timmo ja Mathias Rebane realiseerimata karistusvisked. Kaheksandal minutil viis Timmo küll Eesti esmakordselt 3:2 ette, kuid Makedoonia vastas 4:0 vahespurdiga.

Vahepeal oli Makedoonia neli minutit järjest vähemuses, Eesti ei suutnud selle ajaga aga väravatki kirja saada ning vahe ainult kasvas. Pidevalt oldi hädas vastaste väravavahi Viktor Vasilevski ülemängimisega, samas kui Makedoonia nõelas ohtlikult kiirrünnakutega. Seega polnud üllatav, et vaheajale läksid eestlased juba 7:16 kaotusseisus.

Teist pooltundi alustas Eesti aktiivsema ja tihedama kaitsega ning Rebane vähendas kaotusseisu. Makedoonia vähemuses olles peatas Vasilevski aga nii Rebase kui Markus Kase visked. Eesti liikumine rünnakule muutus kiiremaks ja 43. minutil tegi Kask seisuks 19:14. Peagi tuli Simon Drõgini viskest 20:15, kuid siis kontreeris Makedoonia kolme vastuseta väravaga.

Eesti polnud aga alistunud – puurivaht Rene Vahu tegi mitu head tõrjet ning David Mamporia ja Timmo väravad algatasid uue tagaajamise. Vahe võinuks väheneda kiireminigi, kuid Vasilevski-nimeline müür peatas kolm järjestikust rünnakut. Siiski hoiti Makedooniat 11 minutit kuival ja kui mängida oli kolm minutit, tuli Mamporia kahe tabamuse järel tabloole seis 23:20.

Enamaks jõudu ja aega kahjuks ei jätkunud ning Makedoonia võitis 26:22. Timmo viskas viis, Mamporia neli, Kask kolm ning Rebane, Drõgin, Raimond-Eric Jaanus, Martin Nerut ja Vahur Oolup kaks väravat. Kohtumise parimateks valiti Eesti rünnakuid dirigeerinud Rebane ja vastaste poolelt loomulikult Vasilevski.

„Hea meel oleks näha kahte sellist poolaega ühes mängus, nagu täna teine pooltund oli,” lausus Eesti peatreener Marko Koks. „Saime kaitse pidama, läbi selle hakkas rünnak ka toimima ning oli ikka palju lõbusam pilt. Tõestasime, et kui oma mängu käima saaks, võime siin turniiril vastu hakata ka kõige tugevamatele.”

Koks lisas, et vaheajal said pallurid rohkem piitsa kui präänikut. „Leppisime samas kokku, et unustame negatiivse ja alustame nullist. Ja negatiivset oli palju – lihtsad pallikaotused, rumalad ja kiirustatud otsused ning ikka ja jälle realiseerimine. Muidugi oli ka Vasilevski vastaste väravas suurepärane, ta loeb mängu hästi ja sirgjooneliselt tehtud visked võtab alati ära,” tunnistas Koks.

Makedoonia võitis A-alagrupi täisedu 10 punktiga. Teine poolfinaalipääseja selgub pärastlõunal Šveitsi ja Fääri saarte mängu järel, hetkel on neil vastavalt kuus ja neli punkti. Kuus silma on tabelis ka Luksemburgil, Eesti lõpetas ühe võiduga ja Leedu jäi punktita. B-alagrupist on poolfinaalipääsu kindlustanud Itaalia ja Valgevene.