Eesti meeste käsipallikoondis tegi kolmapäevase kaotuse järel Sarajevos vigade paranduse ja alistas laupäeva õhtul tormiliselt toetanud kodupubliku toel 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängus Bosnia ja Hertsegoviina 29:25 (17:11).

Uuenenud Kalevi spordihalli esimese koondisevärava viskas Dener Jaanimaa ja tervikuna alustas kohtumist paremini kodumeeskond. Juba avaminutitest peale tegi Eesti väravasuul suurepäraseid tõrjeid Rasmus Ots ning seeläbi saadi ka mitmeid kiirrünnakuid, mis kolmapäeval paljuski meie mängust puudusid.

Rünnakul kasutati erinevaid liikumisi ja kohavahetusi, mis bosnialaste kaitses segadust külvasid ning väravaidki tuli pea kõigilt pallureilt. Avapoolaja keskel rebiti 5:4 eduseisult ette 8:5 ja siis juba 10:6. Otsa tõrje ja Jürgen Rooba värava järel juhiti 12:7. Vastaste peatreener Bilal Šumani time-out tõi kasu vaid hetkeliselt ning 15:11 eduseisu kasvatasid Otsa kaks tõrjet ja Mikk Pinnoneni kaks väravat vaheajavileks juba kuueväravaliseks – 17:11!

Riietusruumist väljus aga vihasem, kiirem ning agressiivsem Bosnia ja Hertsegoviina. Külaliste 3:0 spurdile pani pidurid Pinnoneni värav, aga üha suuremat rolli hakkas mängima avakohtumise kangelane, väravavaht Benjamin Buric. Kui teisel poolajal hoogu sattunud Faruk Vrazalic vähendas vahe vaid kahele väravale, 20:18, siis tõrjus Buric esmalt Kristo Voika viske ja siis ka Rooba katse 7-meetri joonelt.

Eestlaslik kavalus lõi välja Kaspar Leesi ja Voika rünnakutel, ent alati kui Eesti sai vahe neljale väravale, vähendas Bosnia seda kahe võrra. Tugeva ja hingestatud kaitse abil lähemale vastaseid siiski ei lubatud. Viimastel minutitel mängisid Burici üle nii Pinnonen kui Rooba ning lõpuks saadi vajalik ja teenitud 29:25 võit.

Rooba viskas Eesti parimana 8 väravat, Jaanimaa lisas 6, Pinnonen 4, Mait Patrail 3, Martin Johannson ja Henri Sillaste 2 ning Voika, Lees, Andris Celminš ja Armi Pärt ühe tabamuse. Vastaste ridades olid 5 väravaga täpseimad Vladimir Vranješ ja Ivan Karačic, Vrazalic ja Nikola Prce said käe valgeks neljal korral.

Eesti koondise peatreener Rein Suvil jagus kiidusõnu: „Olen õnnelik ja uhke nende poiste üle! Sellist hingestatust ootasin ja seda, kuidas kõik andsid endast sada protsenti – või pisut enamgi – oli hea vaadata. Võibolla vastased alahindasid meid pisut pärast seitsmeväravalist võitu Sarajevos, aga see pole oluline.”

„Tegime palju eeltööd, teadsime, et meil on omad võimalused kui suudame bosnialaste tugevad küljed neutraliseerida,” uskus Suvi. “Kaitses seisime väga hästi ja kuigi Armi Pärdi vigastus teisel poolajal lõi meie kaitsetegevuse hetkeliselt sassi, suutsime siingi reageerida ning leida uued lahendused.”

MM-valiksarja 6. alagrupis on mõlemal meeskonnal 2 punkti. Alagrupi kolmas meeskond on Šveits, kes peab kõik kohtumised 2018. aasta jaanuaris. Eesti kohtub šveitslastega esmalt 3. jaanuaril kodus ja siis 7. jaanuaril võõrsil.