Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

III Vabariikliku Tantsutüdrukute festival-võistluse osaleja FC Levadia Tantsutüdrukud. Foto: VTFV

Laupäeval, 23. märtsil toimub Põlva Mesikäpa spordihallis juba kaheksandat korda vabariiklik tantsutüdrukute festival-võistlus, mis on Eestis ainukene cheerleadingule kui ergutustantsule suunatud võidukatsumine, kus hullupööraste trikkide ja säravate kavade abil võtab mõõtu üle 150 andeka tantsija.

Sündmuse peakorraldajaks on MTÜ Loomiseks Loodud üks asutaja Monica Sasi, kelle sõnul osaleb VIII Vabariiklikul Tantsutüdrukute festival-võistlusel väga palju andekaid tantsijaid erinevatest Eesti paikadest.

,,Kui varasemalt on meie võistlusel rahvast hullutanud ja peadpööritavaid saltosid pakkunud ergutustiimid mandrilt, siis sel aastal on esimest korda esindatud ka saarlased ja nende osavad Saaremaa tantsutüdrukud,” kommenteeris Sasi.

Parima tantsutüdrukute tiimi tiitli nimel võistlevad spordivõistkondade ergutustiimid ühes kategoorias, milleks on showtants, kus kasutatakse kava põnevamaks muutmiseks erinevaid trikke ja saltosid. Selgitamaks parima tiimi tiitlit tuleb kohtunikel hinnata nii füüsiliste trikkide tegemise oskusi kui ka üldist lavalist sära ja energiat. „Võistluse kohtunikeks on oma ala professionaalid, kes hindavad kavade juures detaile alates kompositsioonist kuni lõpetades esituse ning artistlikkusega,” räägib Sasi.

Lisaks peaauhinnale kuulutatakse välja ka õhtu silmapaistvaim nais- ning meesergutustantsija.

VIII Vabariiklik Tantsutüdrukute festival-võistlus toimub 23. märtsil algusega kell 19.00 Põlva Mesikäpa spordihallis.

Sündmuse korraldaja on MTÜ Loomiseks Loodud. Lisainfo sündmuse kohta leiab Facebookist: https://www.facebook.com/events/262743017960018/

Kommentaarid

Viimased uudised