Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

serviti

Põlva Serviti võõrustab käsipalli Balti liiga laupäevaõhtuses alagrupimängus Riihimäe Cocks’i, mida hellitavalt ka Balti liiga El Classico’ks kutsutakse.

Pühapäeval Eesti karikavõitjaks kroonitud ja valitsev Eesti meister Serviti juhib hetkel B-alagruppi ühepunktilise eduga Cocksi ees, ent soomlastel on kohtumine varuks. Sarnaselt põlvalastega võitis ka Cocks pühapäeval kodused karikavõistlused, vahendas käsipalliliidu pressiteenistus.

Balti liigas on kahe naaberriigi tipptiimil pikk ajalugu. Ainuüksi viimase kuue aastaga on mängitud 14 kohtumist, millest Cocks võitis 8 ja Serviti 5. Mullu peeti mõlemad alagrupimängud Põlvas ja soomlased lahkusid nappide – 28:27 ja 29:28 – võitudega.

„Oleme siin tõesti aastate jooksul palju kohtunud ja naljaga pooleks võib seda vastasseisu BHL-i El Clasicoks kutsuda küll,” muigas Serviti peatreener Kalmer Musting. „Viimastel aastatel on vaekauss Cocksi kasuks pöördunud, aga mängud on alati huvitavad, pingelised ja suure sisuga olnud.”

Edukast nädalavahetusest loodab Musting laupäevasele mängule kaasa võtta hea emotsiooni. „Ma väga loodan, et mängijatel ei teki sellist jõulupuhkuse momenti, kus karikavõiduga oleks nagu selle aasta eesmärk saavutatud. Mängime ikkagi kodusaalis, usun oma meeskonda ja tahame kindlasti võita,” kinnitas Musting.

Vastasseisu Põlvas muudab omamoodi veel põnevamaks tõsiasi, et Cocksi treeneritepingil võtab juhendamise üle eestlasest väravavahilegend Paavo Nelke, kes asendab rahvusvahelistele kursustele Rootsi sõitvat peatreener Gintaras Savukynast.

„Cocks on väga hästi komplekteeritud meeskond ning isegi mõne mängija või peatreeneri puudumine teeb tiitlikaitsjast soosiku,” lausus Musting. „Seda tõestab ka soomlaste euroedu, sest jõudmine EHF-i karikaturniiril 16 parema hulka on väga kõva saavutus.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised