Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Südameapteek

Sügise tulekuga hakkas Südameapteek pakkuma võimalust teha apteegis kohapeal D-vitamiini analüüs, mis vajadusel aitab apteekril sobiv D-vitamiini annus määrata. Eestis kannatab ligemale 80 protsenti elanikkonnast D-vitamiini puuduse all, mille tagajärjeks võib olla kõrgem vastuvõtlikkus viirustele, pidev väsimus või luude hõrenemine.

D-vitamiini taset veres saab testida üheksas Südameapteegis üle Eesti ilma eelregistreerimiseta. „Suvel päikesest saadud varud hakkavad Eesti inimestel kahanema oktoobri lõpuks. Käes on õige aeg kontrollida oma D-vitamiini taset veres ja tulemuse alusel tarvitada lisapreparaate, et suveni terve olla,” ütles Südameapteegi proviisor ja terviseteenuste juht Olesja Kuznetsova ning lisas, et varasemalt tuli D-vitamiini taseme täpseks määramiseks külastada oma perearsti või testi tegevat laborit, kuid nüüd saab oma analüüsid teha mugavalt apteegis kohapeal.

„Suure vaeguse puhul üldkehtivast annusest tihti peale ei piisa ja vaegus jääb püsima, seetõttu on soovitav teha lihtne analüüs ja oma D-vitamiini tase vereanalüüsiga kindlaks teha,” lausus Südameapteegi proviisor.

Südameapteegi proviisori sõnul esineb suurel osal lastest ja täiskasvanutest, eriti aga vanemaealistest D-vitamiini vaegust ja seda ei osata ära tunda. Risk D-vitamiini puuduseks lisaks vähesele päikesevalgusele on suurem neil, kes on ülekaalus, ei söö kala ja piimatooteid või ei käi piisavalt palju väljas, et päikest saada.

Südameapteegi proviisor ja terviseteenuste juht Olesja Kuznetsova sõnul on apteek oluline osa esmatasandi meditsiinist, kus inimesed saavad kiirelt abi, kui midagi juhtub, kuid samuti professionaalset nõu, et terved püsida. „D-vitamiini mugav ja kiire testimine apteegis on üks selline näide,” lisas proviisor.

Alates 16. septembrist saab D vitamiini määrata üheksas Südameapteegis üle Eesti:

Magistrali Südameapteek, Sõpruse pst 201/203, Mustamäe, Tallinn
Sõpruse Rimi Südameapteek, Sõpruse pst 174/176, Kristiine, Tallinn
Vikerlase Südameapteek, Vikerlase 19, Tallinn
Lasnamäe Centrumi Südameapteek, Mustakivi tee 13, Tallinn
Sikupilli Keskuse Südameapteek, Tartu mnt 87, Lasnamäe, Tallinn
Ülemiste Südameapteek, Suur-Sõjamäe 4, Tallinn
Rakvere Maxima Südameapteek, Tallinna tn 11, Rakvere
Saare Selveri Südameapteek, Tallinna tn 67, Kuressaare
Pärnu Maksimarketi Südameapteek, Haapsalu mnt 43, Papsaare küla, Audru vald

Vastavalt vajadusele ja kokkuleppele saab D-vitamiini taset veres testida ka teistes Südameapteekides. Infot saab juurde www.sudameapteek.ee ja Facebooki lehelt.

Testima saab  tulla eelregistreerimiseta, kuigi mugavuse ja kiiruse huvides võib ka aja broneerida kodulehel www.sudameapteek.ee. Teenus on tasuline, kuid kolmas mõõtmine on 50 protsenti soodsam.

Lisainfot: https://www.sudameapteek.ee/teenus/uus-d-vitamiini-maaramine/

Viimased uudised