Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Kuigi avalikkusele teatati, et peaminister Boris Johnsoni tervis on korras, valmistusid arstid tegelikkuses koroonaviirusega intensiivravile sattunud 55-aastase peaministri surmaks.

Peaminister on ise tunnistanud, et ta polnud haiglas väga heas olukorras. Ta võitles elu eest eelmisel kuul Londoni kesklinnas asuvas St Thomas’i haiglas, vahendab Sun.

Johnson tunnistas, et arstid valmistusid juba tema surmaks. Arstid olid valmis Stalini surma tüüpi stsenaariumiks. Johnson peab arste oma elupäästjateks, seetõttu pani ta pojale nime arstide järgi. Johnsonile anti liitrite kaupa hapnikku, kui teda hoiti elus intensiivravil.

Johnson on teadlik, et valmistuti juba selleks, et ta sureb. Johnsoni puhul oli 50-50 olukord, kas teda tuleb intubeerida ja panna hingamisaparaadi alla. Sellises seisus patsientidest paljud surevad.

Lapsele pandi nimeks Wilfred Lawrie Nicholas Johnson ja selles nimes tähistab Nicholas arste, dr Nick Price’i ja dr Nick Hart’i, kes Johnsoni terveks ravisid. Dr Nicholas Price on nakkushaiguste arst, professor Nicholas Hart on Londoni King’s College’i erakorralise meditsiini õppejõud.

Varem on peaminister esile tõstnud kahte tema eest hoolitsenud meedikut, kes olid Jenny McGee (35) ja Luis Pitarma (29). Nemad olid Johnsoni voodi kõrval olnud 48 kriitilise tunni jooksul nii ööl kui päeval.

Johnson paigutati haiglasse 5. aprillil, kui tema seisund halvenes. Järgmisel päeval viidi ta üle intensiivravile ja ta oli seasl kuni 9. aprillini. Johnson sai haiglast välja 12. aprillil. Ta ütles siis, et meedikud päästsid ta elu, selles pole küsimustki. Ta tänas meedikuid, Uus-Meremaalt pärit Jenny’t ja Portugalist pärit Luis’t.

Luis Pitarma on Pärit Portugalist Aveiro ligidalt ning teda oli tänanud riigi president Marcelo Rebelo de Sousa. Ta on Portugalis nüüd suur kuulsus. Ta on töötanud Londoni St Thomas’i haiglas ligi 4 aastat. Ta valiti peaministri eest hoolitsema, kuna teati, et ta saab hakkama. Pitarma ütles, et oli algul ärevuses ja ei teadnud, kuidas peaministri poole pöörduda, kas öelda talle Boris, härra Johnson või peaminister. Pitarma ülemus oli talle öelnud, et ta käituks peaministriga nagu iga teise patsiendiga. Siis oligi mees küsinud peaministrilt, kuidas teda kutsuda ja peaminister oli öelnud, et ta ütleks lihtsalt Boris. See võttis pinged maha.

Pitarma märkis, et oli peaministri kõrval kolm ööd järjest. Peaminister oli temaga isegi juttu ajanud ja küsinud, kust ta pärit on.

Viimased uudised