Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Seefeldis läbi viidud dopingureidi korraldajad rääkisid Austria meediale, et operatsioon Aderlass (tõlkes: aadrilaskmine) oli väga edukas, kuna sportlased tabati otse teolt.

Operatsiooni viisid läbi Austria ja Saksa politseinikud koostöös Austria antidopingu-organisatsiooniga NADA. Organisatsiooni juht David Müller ütles väljaandele Kurier, et operatsiooni valmistati pikalt ette ja selle eesmärk oligi sportlased tabada otse teolt. „Tegevus oli hästi ajastatud,” ütles Müller, „see oli väga halb organiseerijatele, aga väga edukas meie jaoks. Üks sportlane tabati, nõel veeni sees.”

Austria keskkriminaalpolitsei juht Dieter Csefan ütles, et tegemist oli rahvusvahelise kuritegeliku grupeeringuga, mille keskus oli kliinik Erfurtis ja selle kliendid on 50-60 tippsportlast mitmetest riikidest. nende seas on ujujad, jalgratturid, jalgpallurid ja käsipallurid. Kui paljusid on dopinguga varustatud, pole täpselt teada. Samas tuleb see välja verekotte analüüsides. Verekottide juures olevad nimed peaks välja viima konkreetsete sportlasteni.

Rohkem reide Seefeldis läbi viia pole kavas, aga järgmine kord ollakse kohal 7. märtsil algaval laskesuusatamise MM-il Rootsis Östersundis.

Operation Aderlass: Wer geht noch ins Doping-Netz?

Der Tag nach dem großen Knall. Max Hauke und Dominik Baldauf haben das Eigenblutdoping gestanden und wurden danach enthaftet. Die Ermittlungen sind aber noch nicht abgeschlossen. So blieben etwa zwei estnische Athleten ebenso in Haft wie zwei deutsche Komplizen, gegen die wegen gewerbsmäßigem Doping ermittelt wird. Warum erfolgte in Seefeld der Zugriff der ?

Kommentaarid

Viimased uudised