Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Briti iluekspert dr Elisabeth Dancey soovitab naistel lõigata küüned lühikeseks ja loobuda pikendustest, sest viirus võib end peita küünte all, samuti on pikad küüned soodne pinnas seente ja bakterite arenguks.

Küünte alt kanduvad haigusetekitajad edasi näole ja suhu, kui kätega nägu katsuda. Seetõttu pole tervisetöötajatel nagu medõdedel, arstidel, terapeutidel, kokkadel, emadel ja hooldajatel pikki küüsi, vahendab Daily Mail.

Kui küüned on pikad ja värvitud, siis ei paista mustus nende alt välja. Arstid teavad seda ja puhastavad hoolikalt oma küünealuseid. Seda peaks tegema praegusel viiruseperioodil ka kõik teised.

Arstid soovitavad küüned hoida puhtad ja nii lühikesed kui võimalik. Selline soovitus tuleb peale seda, kui üks Austraalia medõde märkis, et pikad küüned on üks peamisi koroonaviiruse levimise viise. Medõde lisas, et pole mingit mõtet rääkida käte pesemise tehnikatest, kui küüned on pikad. Küünealuseid pole võimalik pikkade küüntega puhtaks saada, kui just ei kasuta spetsiaalset küüneharja.

Kommentaarid

Viimased uudised